Ji.hlava dětem

Šestidenní dětský program na 22. MFDF Ji.hlava

Dvaadvacátá Ji.hlava nabídne oproti loňsku ještě bohatší doprovodný program pro děti a mládež. Děti od dvou do čtrnácti let se mohou těšit na zábavný i naučný festival, který nabídne filmové projekce, divadelní představení, workshopy, koncerty i důmyslné herní prvky z dílny rodinného zábavního parku Robinson.

„Oblastní galerie Vysočiny se stane pomyslným Domem dětí, kde bude k mání dětský koutek s celodenním provozem pro ty nejmenší a kde ti starší mohou navštívit třeba kupoli mobilního planetária a sledovat vybrané přírodovědné dokumenty,“ přiblížila Iva Honsová z Centra dokumentárního filmu, které na programu spolupracuje.

A nejen to: „Menší děti mohou každý den navštívit výtvarnou dílnu, ty větší možná naláká rapper Bonus nebo Mary C z Rádia Wave, kteří připraví zvukové workshopy. S teoretičkou vizuální kultury Andreou Průchovou pak zvídaví návštěvníci mohou proniknout do zákulisí letošního festivalového plakátu,“ doplnila Honsová.

Chybět nebudou ani každodenní divadelní představení, třeba Buchty a loutky, koncerty, projekce dokumentárních filmů nebo večerníčků.

Podrobnosti k programu pro děti budeme postupně zveřejňovat v průběhu září.