Soutěž o nejkrásnější festivalový plakát je doprovodným projektem workshopu pro filmové profesionály Festival Identity, jenž se soustředí na vytváření společné platformy pro zástupce festivalů, kteří se zde mohou setkávat, sdílet myšlenky a nápady a rozvíjet mnohonárodnostní a multikulturní síť festivalových komunit. Veřejně přístupné soutěžní výstavy se již v minulosti zúčastnilo přes padesát plakátů filmových přehlídek ze tří různých kontinentů.

Na 22. MFDF Ji.hlava se již podeváté uskutečni workshop Festival Identity. Doprovodnou akcí tohoto setkání filmových profesionálů je soutěžní výstava festivalových plakátů z let 2017–2018. Každoročně jsou udělovány dvě ceny. Cena diváků a cena poroty, jež je složena ze zástupců filmových festivalů, kteří se účastní setkání Festival Identity.

 

Jak přihlásit festivalový plakát?

  • Dva srolované exempláře velikosti A1 či B1 pošlete poštou s průvodními informacemi na adresu:

DOC.DREAM / MFDF Ji.hlava
Vodičkova 36​
110 00 Praha 1

  • Zároveň zašlete plakát v digitální podobě (JPEG, TIFF, PNG, BMP, PDF) v tiskové kvalitě na mail michaela@ji-hlava.cz / Michaela Weingartová / +420 732 866 551
  • Spolu s plakáty nám prosím zašlete tyto identifikační údaje:

» Název festivalu
» Zaměření festivalu
» Ročník
» Země
» Autor plakátu

  • Do soutěže přijímáme plakáty filmových festivalů všech žánrů, které se konají v období od října 2017 do října 2018
  • UZÁVĚRKA PRO PŘIHLÁŠENÍ PLAKÁTŮ / 30. září 2018

 

Vítězné plakáty předchozích ročníků

Cenu diváků i cenu poroty v roce 2017 na 21. MFDF Ji.hlava získal plakát Beldocs International Documentary Film Festival.

 

Ceny za nejlepší festivalový plakát si na 20. MFDF Ji.hlava (2016) odnesly plakáty z Taiwan International Documentary Festival - TIDF (cena poroty Festival Identity) a MakeDox (cena diváků).

 

Nejkrásnějším plakátem let 2014-2015 se stal plakát festivalu ZagrebDoxCenu diváků získal plakát polského festivalu Krakowski Festiwal Filmowy.

 

Nejkrásnějším plakátem let 2013-2014 se stal plakát kosovského festivalu International Documentary and Short Film Festival - DokuFest. Plakát tohoto festivalu zvítězil také v diváckém hlasování.

 

Nejkrásnějším filmovým plakátem let 2012-2013 se stal plakát německého festivalu DOK Leipzig. Diváckou cenu získaly plakáty festivalu Anifilm.

 

Nejkrásnějším filmovým plakátem let 2011-2012 se stal plakát litevského festivalu Kino pavasaris. Plakáty tohoto festivalu zvítězily také v diváckém hlasování.

 

Nejkrásnějším filmovým plakátem 2010-2011 se stal plakát torontského festivalu Hot Docs, návštěvníci galerie udělili cenu diváků, kterou obdržel plakát festivalu Brno 16.