PARTNEŘI projektu DOC.STREAM

 

DOC.STREAM Iceland

Kvikmyndasafn Íslands / The National Film Archive of Iceland

Kvikmyndasafn Íslands (Islandský národní filmový archiv) je institucí veřejné služby, která se soustředí na uchovávání islandského filmového dědictví prostřednictvím sběru, dokumentace a archivace filmových a dalších příbuzných materiálů. Archiv se zabývá také výzkumem islandské filmové kultury a v této oblasti publikuje odborné studie.

Icelandic Film Centre

Hlavním úkolem Icelandic Film Center (Islandské filmové centrum) je podpora islandské kinematografie a její propagace v zahraničí. Aby podpořilo rozvoj a výchovu nové generace islandských filmových tvůrců, podporuje také místní filmové festivaly, semináře a workshopy, při kterých se setkávají a spolupracují zahraniční a místní profesionálové z řad filmařů i televizních pracovníků.

 

DOC.STREAM Norway

Mezinárodní filmový festival v Bergenu / Bergen internasjonale filmfestival

Mezinárodní filmový festival v Bergenu je největší norský filmový festival. Každoročně uvede v Bergenu na 150 nejnovějších celovečerních a dokumentárních filmů z celého světa. V roce 2015 bude BIFF pořádat svůj již 16. ročník.

Západonorské filmové centrum / Vestnorsk filmsenter

Západonorské filmové centrum financuje vznik a rozvoj norských filmových projektů, jejich propagaci v zahraničí a zásadně podporuje novou generaci mladých filmařů. Podporuje místní filmové festivaly, pořádá semináře a workshopy, na nichž zahraniční a místní profesionálové spolupracují jak v oblasti filmu, tak televize.

 

 

DOC.STREAM Switzerland

 

Partnerem projektu DOC.STREAM Switzerland je Visions du Réel.

 

 

DOC.STREAM podpořili