DOC.STREAM

DOC.STREAM představuje dokumentární tvorbu vybraných zemí a propojuje filmové profesionály z těchto zemí s filmaři z České republiky. Program nabízí širokou škálu aktivit zaměřených na potřeby filmových profesionálů a přináší filmový program, ve kterém si jednotlivé partnerské země vzájemně představí svou dokumentární tvorbu.

DOC.STREAM prohlubuje spolupráci mezi filmovými profesionály a vytváří prostor pro výměnu zkušeností a sdílení know-how v jednotlivých oblastech filmového průmyslu. Navazuje také na dlouhodobou snahu o zapojení studentů filmových škol do industry aktivit jak na národní, tak na mezinárodní, především evropské úrovni.

 

DOC.STREAM Iceland

Cílem projektu projektu DOC.STREAM Iceland je propagace islandské dokumentární kinematografie v ČR a posílení spolupráce mezi islandskými a českými filmovými profesionály.

DOC.STREAM Iceland vychází z bohaté zkušenosti s organizací mezinárodních projektů a workshopů pro veřejnost, filmaře a filmové profesionály a přirozeně navazuje na dlouhodobou snahu spolku DOC.DREAM o popularizaci žánru jak na národní, tak na mezinárodní úrovni.

 

Aktivity projektu DOC.STREAM Iceland:

  • Studijní cesta a pracovní setkání zástupců MFDF Ji.hlava s islandskými partnery

  • Filmový program na 20. MFDF Ji.hlava 2016 | Průhledná krajina: Island

  • Výstava islandského videoartu

  • Masterclasses (Fridrik Thor Fridriksson, Hilmar Hilmarsson)

  • Zapojení islandských filmových profesionálů do Ji.hlava Industry Programu a jejich setkání s českými filmovými profesionály

 

>> Více o projektu DOC.STREAM Iceland <<

 

Aktuálně

Tisková zpráva: Cíle podpory EHP a Norských fondů si česká strana vybírá sama

Ministerstvo financí – Národní kontaktní místo pro EHP a Norské fondy – reaguje na množící se zkreslené informace a spekulace ohledně významu a účelu EHP a Norských fondů v České republice. Česká republika je příjemcem prostředků z těchto fondů od roku 2004, kdy vstoupila do Evropské unie a tím také do Evropského hospodářského prostoru (EHP). Od té doby byly jejich prostřednictvím podpořeny stovky projektů za více než 6 miliard korun.

Poskytovateli prostředků jsou tři členské státy EHP - Norsko, Island a Lichtenštejnsko. Podpora je poskytována šestnácti zemím ve střední, východní a jižní Evropě, přičemž se jedná převážně o tzv. nové členské země EU. Hlavním posláním EHP a Norských fondů je snižování sociálních a ekonomických rozdílů v Evropě a posilování bilaterálních kontaktů a vzájemné spolupráce.

Více se dozvíte v tiskové zprávě ZDE.

 

Tisková zpráva: Projekt DOC.STREAM vyzval ke spolupráci se švýcarskými filmovými institucemi

Účastníci projektu DOC.STREAM se v polovině dubna letošního roku vydali do švýcarského Nyonu, Lausanne a Ženevy. Zástupci českých filmových institucí z  Národního filmového archivu, Státního fondu kinematografie, Českého filmového centra, FAMU a Doc Alliance Films se setkali se svými švýcarskými protějšky. Pětice mladých dokumentaristů měla možnost prezentovat svoji tvorbu před zahraničním publikem na festivalu Visions du Réel v sekci Generation.

Mezi témata setkání patřily odlišnosti ve fungování umělecké a filmové školy, rozdíly ve švýcarském a českém přístupu k filmové tvorbě či možnost spolupráce mezi FAMU a ženevskou uměleckou školou ECAL prostřednictvím výměnných studijních pobytů.

Více se dočtete v tiskové zprávě ZDE.

 

DOC.STREAM: 2015 – 2016