Sarajevské písně zármutku

Sarajevo Songs of Woe

Sarajevo Songs of Woe

Scénář: Fred Kelemen
Kamera: Director of Photography: Fred Kelemen; Camera Operators: Fred Kelemen, Andreea Dobre, Irfan Brković, Dario Sekulowski, Orlin Stanchew, Radu Voinea, Naum Doksevski, Ana-Maria Draghici, Flóra Fecske, Claudia Kovács, Lev Predan Kowarski
Střih: Fred Kelemen, Friederike Schuchardt, Annett Ilijew
Producent, koproducent: Fred Kelemen
Barva: Colour and B&W
Jazyk: angličtina, bosenština
Synopse

Sarajevské písně zármutku je filmový triptych skládající se z hraného příběhu Melancholická balada pro milence (Blue Ballad for Lovers), příběhu Melancholické rondo pro přeživší (Blue Rondo for Survivors) a prostřední, dokumentární části nazvané Melancholický žalm pro vlky (Blue Psalm for Wolves). Všechny tři části se snoubí v jedné mozaice útržků ze života v Sarajevu. Kamera sleduje různé protagonisty a splétá jejich tanec naděje a beznaděje, lásky a smrti i jejich cestu za důstojným životem, křehce napjatým mezi touhou po vřelosti lásky a chladu reality naší civilizace.

Biografie

Fred Kelemen (1964) je maďarskoněmecký filmový a divadelní režisér a kameraman. Jako kameraman natočil mj. tři filmy Bély Tarra a dosud realizoval pět vlastních, výrazně autorských filmů.

Fotogalerie

KINO KOMBAT FILMPRODUKTION / Fred Kelemen / Germany / message@kino-kombat.com
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: Zvláštní uvedení
Typ premiéry: Česká premiéra
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
28.10.2017DIOD 15:30

PŘIHLAŠOVÁNÍ FILMŮ

Přihlaste svůj film na 22. MFDF Ji.hlava

Více