Poslední šichta Tomáše Hisema

Poslední šichta Tomáše Hisema

The Last Shift of Thomas Hisem

Kamera: Tomáš Frkal
Střih: Lukáš Janičík
Zvuk: Šimon Herrmann
Producent, koproducent: Tomáš Šimon (Studio FAMU), Augustina Micková
Barva: Colour
Jazyk: čeština
Synopse

„Doufám, že je všecko v pořádku a že z toho budete něco mít,“ prohlašuje horník Tomáš Hisem na začátku své pracovní směny v ostravském dole Paskov, kterou se rozhodl zdokumentovat. Jeho tvář v záběru sice nevidíme – kameru, kterou propašoval do dolu, má připevněnou na helmě – ale při kontrole temných, prašných tunelů a klaustrofobických skulinek v zemi, kudy procházíme či lezeme po čtyřech spolu s ním, si vystačí s peprným hlasovým projevem echt Ostravaka. Bezprostředně a po svém zachycuje konkrétní místo v konkrétní čas – den předtím, než byl Paskov uzavřen a o práci přišlo 1300 jeho kolegů.

„Tož tu točím, aby ti Pražáci viděli, jak se tady kurva dře!” J. Andrš

Biografie

Jindřich Andrš (1994) je studentem třetího ročníku katedry dokumentární tvorby na FAMU, před tím však navštěvoval přednášky filmové vědy na FF UK. Jeho krátkometrážní snímky spojuje jedno téma, a to vytrácení autenticity ze života lidí působením technologického rozvoje. V dokumentu Mike a jeho ultras (2016) vykresluje portrét dnešní mladé generace ve vztahu k idolům – youtuberům.

Fotogalerie

FAMU STUDIO / Ondřej Šejnoha / Klimentská 4 / 11000 / Prague / Czech Republic / 234 244 402 / ondrej.sejnoha@studiofamu.cz / www.famu.cz
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: Česká radost
Typ premiéry: Světová premiéra
Ocenění: Zvláštní uznání poroty Česká radost
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
27.10.2017DKO II 10:00
29.10.2017Velká scéna HDJ 14:00

PŘIHLAŠOVÁNÍ FILMŮ

Přihlaste svůj film na 22. MFDF Ji.hlava

Více