Milda

Milda

Milda

Scénář: Pavel Křemen
Kamera: Robert Novák, Marek Kořínek, Pavel Křemen
Střih: Hana Dvořáčková
Zvuk: Marek Kořínek
Producent, koproducent: Pavel Křemen (REALFILM PRODUCTION s.r.o)
Barva: Colour
Jazyk: čeština
Synopse

Jako vrcholný představitel Komunistické strany Československa býval Milouš Jakeš nejmocnějším mužem republiky. V současnosti je devadesátníkem, který stále vyvolává silné reakce ve společnosti. Režisér se vydává společně s Jakešem ve stopách jeho života. Od začátků v Baťových závodech až po konečné vyloučení ze strany. Snímek je proložený dobovými záběry potlačování demonstrací proti režimu a samotný bývalý tajemník je konfrontován s osobnostmi a dědici disentu. Dokumentární portrét ukazuje téměř asketického muže s pevným přesvědčením o správnosti minulého uspořádání státu, které vyhovovalo svou strohostí jeho povaze.

„Sám jako kůl v plotě.“ P. Křemen

Biografie

Český dokumentarista Pavel Křemen (1965) se věnuje ve své tvorbě portrétům významných osobností a tematizuje aspekty totalitní minulosti. Natočil dokument o prvním porevolučním řediteli Československé televize Pravda Fairaizlova (2005) nebo televizní film Neznámý známý Miloš Kopecký (1999). V televizní tvorbě dlouhodobě pracoval na sérii 13. komnata.

Fotogalerie

REALFILM PRODUCTION s.r.o / Pavel Křemen / Kaplická 14 / 170 00 / Prague / Czech Republic / +420 608 028 608 / realfilm@volny.cz
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: Česká radost
Typ premiéry: Světová premiéra
Ocenění: Cena studentské poroty Česká radost
Projekční formát: Video File
Uvedení:
25.10.2017DKO II 20:30
27.10.2017Velká scéna HDJ 10:00

STAŇTE SE DOC.MANEM

Podpořte ji.hlavský festival a staňte se Doc.Manem!

Více