SAMA

SAMA

ALONE

Scénář: Otakar Faifr
Kamera: Otakar Faifr
Střih: Michal Novák
Zvuk: Lumír Hrma, Martin Novák
Hudba: Jana Kirschner, Lumír Hrma
Herci, sociální herci: Luba Skořepová (actor - herself)
Producent, koproducent: Michal Novák (MEDIA OFFLINE), Otakar Faifr (MEDIA OFFLINE), Michal Rykovský (MEDIA OFFLINE, s.r.o.), Věra Krincvajová (Česká televize), Anna Miklošová
Barva: Colour
Jazyk: čeština
Synopse

Luba Skořepová strávila poslední léta svého života o samotě a v boji o možnost zůstávat co nejdéle aktivní divadelní herečkou. Štáb dokumentaristů vpustila do svého bytu, aby natáčel její všední život. Vznikl film, který sice obsahuje archivní záběry z dob hereččina mládí, ale rozhodně to není životopisný snímek. Tvůrci se soustředí na přítomnost a zachycují aktuální situaci staré osamělé ženy, které nechybí vůle k aktivnímu životu, ale ostatním na ní přestává záležet. Skořepová vznik díla sama iniciovala s tím, že chtěla upozornit na téma samoty lidí ve stáří.

„Luba si přála natočit film Sama, aby upozornila na téma samoty lidí ve stáří. Věřím, že se nám to povedlo.“ O. Faifr

Biografie

Debutující režisér Otakar Faifr (1980) má za sebou divadelní kariéru spojenou se souborem Geisslers Hofcomoedianten věnujícím se komediálním inscenacím inspirovaným barokní tradicí. Faifr soubor spoluzakládal a působil zde jako dramaturg, produkční i herec. Film Sama, natočený ve spolupráci se Skořepovou, produkoval z peněz Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci a crowdfundingové kampaně.

Fotogalerie

MICHAL NOVÁK / +420 737 407 372 / krovakovo@seznam.cz
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: Česká radost
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
28.10.2017Velká scéna HDJ 15:00
25.10.2017Dukla Reform 17:30

PAMĚŤ, GODARD, JI.HLAVA!

MFDF Ji.hlava bude letos rezonovat téma paměti

Více