Zeď

Stena

The Wall

  • Dmitry Bogolubov
  • Rusko
  • 2017, 43 min
Scénář: Dmitry Bogolubov
Kamera: Vladimir Kuleshov
Zvuk: Sorin Apostol
Producent, koproducent: Dmitry Bogolubov (Feeling Reality)
Barva: Colour
Jazyk: ruština
Synopse

Stalinův kult nabírá v Rusku opět na síle. Každý rok 21. prosince se scházejí jeho vyznavači na Rudém náměstí, aby si připomněli komunistického vůdce pohřbeného pod kremelskou zdí. V observačním dokumentu přichází ruský režisér s principem „chodících hlav“. Většinu stopáže totiž tvoří dlouhé záběry na tváře lidí čekajících v řadě, aby mohli položit kytky, poklonit se před Stalinovou bustou. Za zvukového doprovodu šoupajících nohou před námi defiluje vzorník různých lidských typů, v obličeji se jim zračí až posvátná úcta k člověku, který nechal pozabíjet miliony jejich spoluobčanů.

„Představte si tisíce Židů modlících se u Hitlerova hrobu. Že je to nemožné? Jak mohou lidé uctívat někoho, kdo je vraždil ve velkém? V současném Rusku lze podobnou paradoxní situaci spatřit.“ D. Bogoljubov

Biografie

Dmitrij Bogoljubov (1980) po právech vystudoval dokument a televizní produkci na VGIK. Věnuje se televizním dokumentům, reklamám, tvoří vizuální efekty do ruských filmů. Je režisérem snímků Neglected (2011) a Oleg the Wise (2014), za které v Rusku obdržel několik ocenění. Jako kameraman se podílel na dokumentu své manželky Anny Šišové-Bogoljubové s názvem On the Edge (2014).

Fotogalerie

FEELING REALITY / Dmitry Bogolubov / d.bogolubov@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: Opus bonum
Typ premiéry: Světová premiéra
Ocenění: Nejlepší světový dokumentární film
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Simultánní tlumočení: CZ
Uvedení:
27.10.2017Dukla Reform 11:30
29.10.2017DKO I 12:30

STAŇTE SE DOC.MANEM

Podpořte ji.hlavský festival a staňte se Doc.Manem!

Více