Krev a písek

Sand und Blut

Sand and Blood

Střih: Matthias Krepp, Angelika Spangel
Zvuk: Florian Rabl, Joseph Mittermeier
Producent, koproducent: Leni Gruber (Filmakademien Wien)
Barva: Colour
Jazyk: arabština, angličtina
Synopse

Snímek je pohledem na nedávnou historii dvou zemí Blízkého východu zmítaných válečnými konflikty, Iráku a Sýrie, a to z perspektivy tamních obyvatel, kteří se rozhodli ze svých domovů utéct a hledat azyl v Rakousku. Je komponován jako montáž rozhovorů s uprchlíky a amatérských videí a záběrů z různých sociálních sítí a online platforem zachycujících dění v obou zemích. Krev a písek tak spojuje individuální příběhy a vyjádření, které mají v divácích probudit hlubší zájem o diskutované téma. Spíše než jako o politickém filmu však režisér o svém díle uvažuje jako o malbě či básni.

„Film, který nutí diváka zamýšlet se nad podstatou dobra a zla, nad pachatelem a obětí.“ M. Krepp





Biografie

Matthias Krepp (1987) pochází z Rakouska. Nejprve se věnoval studiu komparativní literatury a historie, v roce 2012 začal studovat na vídeňské Filmové akademii v dílně Michaela Hanekeho. Má za sebou několik krátkých snímků, které realizoval ve spolupráci s Angelikou Spangelovou (kamera) a Magdalenou Gruberovou (produkce). Krev a písek je Kreppovým prvním celovečerním dokumentárním filmem.

Fotogalerie

AUSTRIAN FILM COMMISSION / Anne Laurent-Delage / Stiftgasse 6 / 1070 / Vienna / Austria / +43 1 5263323 / anne.laurent@afc.at / www.austrianfilms.com
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: První světla
Typ premiéry: Východoevropská premiéra
Ocenění: Silver Eye - Celovečerní dokument
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Simultánní tlumočení: CZ
Uvedení:
27.10.2017DKO I 22:30

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více