Přelétavý příběh

Una storia volatile

A Volatile Tale

  • Carla Vestroni
  • Itálie
  • 2017, 44 min
Kamera: Carla Vestroni
Střih: Carla Vestroni
Zvuk: Paolo De Laurentiis
Hudba: Pino Censi
Producent, koproducent: Sophie Chiarello, Carla Vestroni
Barva: Colour and B&W
Jazyk: italština, angličtina
Synopse

Nečekané narození mláďat rámuje Přelétavý příběh ptačí kolonie pozorované dennodenně z oken jednoho římského bytu. Na minimalistické scéně o několika šikmých střechách se odehrává poetická paralela ptačího a lidského, hledání boha i touhy po dokonalosti. Záběry městských racků, pořízené roztřesenou ruční kamerou a prokládané momentkami jeptišek ze sousedního kláštera, se mísí s verši, citacemi z románů i tematickou hudbou klasiků. Jen tu a tam se v odlesku oken nebo ze zdánlivě banální konverzace na pozadí dozvídáme něco o lidech za kamerou.

„Ubíhá snad život lineárně? Proč by měl být lineární příběh. Naše těkavé oči dávají myšlenkám podněty. Následujme je. Přelétavý příběh se rozvíjí asociacemi a popisuje nikoli realitu, nýbrž zkušenosti.“ C. Vestroniová

Biografie

Carla Vestroniová (1942) vede kurzy o italské kinematografii pro zahraniční studenty na Gonzaga University ve Florencii, na British Council v Bologni a přispívá esejemi do časopisu Cinema Sessanta.  Kromě své teoretické práce je rovněž autorkou několika experimentálních videodokumentů, například The Sorting Game (2007), In The Bench (2008) nebo A Life Away, jež byly uvedeny na řadě evropských filmových festivalů.

Fotogalerie

SIMONA CHIARELLO CIARDO / via degli equi, 55 / Rome / Italy / +39 3495 237699 / simona.chiarellociardo@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: Opus bonum
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Simultánní tlumočení: CZ
Uvedení:
27.10.2017Dukla Reform 22:00

NÁVŠTĚVNICKÁ AKREDITACE

Akreditujte se na 22. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava!

Více