Those Shocking Shaking Days

Those Shocking Shaking Days

Those Shocking Shaking Days

Kamera: Selma Doborac
Producent, koproducent: Selma Doborac
Barva: Colour
Jazyk: angličtina, bosenština, francouzština, italština
Synopse

Dokáže kritický obraz války vzniknout například pomocí poetiky, či výtvarného výrazu? Nebo by u takovéhoto počinu bylo ve prospěch kritičtějšího pohledu záhodno tendenčně se vyhnout jednoznačným slovům a obrazům? Pokud by text nebo film byl stvořen tak, že by se zdánlivě neodkazoval na realitu, pokud by chyběly styčné body s ní (například válečná zvěrstva), bylo by pak nalezení pravdy zbytečné? Nebo by takto stvořený text, či film nabízel možnost posoudit problematičnost povahy jakýchkoli pokusů popsat, či ukázat komplikovanost zla?

Biografie

Selma Doboracová, narozena roku 1982 v Bosně a Hercegovině, nyní žije ve Vídni. Pracuje na poli filmové eseje, experimentálního filmu, fotografie a konceptuálního umění. Roku 2002 započala studia na katedře Mixed Media Strategies (u Bernharda Leitnera)na vídeňské Univerzitě užitého umění, která zakončila roku 2007. Od roku 2008 studovala na vídeňské Akademii výtvarného umění, obor Umění a filmová tvorba (u Farockiho), která zakončila v roce 2012. Své práce prezentovala na filmových festivalech a výstavách a získala za ně mnohá tamní i mezinárodní ocenění a granty. 

 
 

Fotogalerie

SIXPACKFILM / Isabella Reicher / Neubaugasse 45/13 / 1070 / Vienna / Austria / +43 1 5260990 / isabella@sixpackfilm.com / www.sixpackfilm.com
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: Doc Alliance Selection
Typ premiéry: Česká premiéra
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: Bez titulků
Uvedení:
29.10.2017Dukla Edison 12:30

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více