Twist Twist

Twist Twist

Twist Twist

Barva: Black and white
Jazyk: Bez dialogu
Synopse

Twist-Twist  je snímek sestavený ze statických záběrů odrazů stěžňů, jež na mořské hladině tančí do rytmu hudby. Tento černobílý film se silně kontrastními obrazy, které nejsou podkresleny žádným dalším příběhem, či tématem, se od ostatních Verzottiho filmů liší jednoduchostí a hravostí. Natočen, vyvolán a sestříhán byl v jediném dni. Přestože je kvůli dojmu, který zanechává v divákovi, často srovnáván s  posledním autorovým klubovým filmem Fluorescences (1967), výrazně se od něj liší. Zatímco z filmu Twist-Twist je cítit svěží přístup začínajícího filmaře, ve snímku Fluorescences se odráží výsledek uměleckého i osobního vývoje autora, co se techniky i námětu filmu týče.

Biografie

Chorvatský umělec Ante Verzotti (1942) vystudoval roku 1973 fakultu filmové a televizní kamery na pražské FAMU. Hned na počátku své dráhy filmaře uvedl v roce 1963 svůj první film Twist-Twist na záhřebském festivalu žánrového filmu (GEFF). O čtyři roky nato byl na tomtéž festivalu oceněn za opus skládající se z osmi filmů. Kromě filmu se Verzotti od roku 1958 věnuje fotografii. Od založení Umělecké akademie při Univerzitě ve Splitu (UMAS) roku 1997 na ní vyučuje fotografii a televizní a filmovou tvorbu. Roku 2009 mu jako vůbec prvnímu chorvatskému tvůrci udělil Svaz chorvatských fotografů nejvyšší četný titul Mistra fotografie (MF-HFS).

Fotogalerie

HFS - CROATIAN FILM ASSOCIATION / Diana Nenadić / Tuškanac 1 / 10000 / Zagreb / Croatia / +385 1 48 48 771 / diana@hfs.hr / www.hfs.hr
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: Konference Fascinace
Typ premiéry: Česká premiéra
Projekční formát: Video File
Uvedení:
26.10.2017Dukla Edison 16:30

PAMĚŤ, GODARD, JI.HLAVA!

MFDF Ji.hlava bude letos rezonovat téma paměti

Více