Dlouhé sbohem

jib-ui sigandeul

A Long Farewell

Kamera: Raya Kim, Yong-gi Joe
Střih: Raya Kim
Zvuk: Muasound
Producent, koproducent: In-kyu Lee, Raya Kim
Barva: Colour
Jazyk: korejština
Synopse

Síť bytových komplexů na okraji jihokorejského Soulu po letech vyjednávání nezadržitelně spěje k zániku. Obyvatelé domovů určených k demolici se na poslední chvíli pokoušejí vypovědět, co pro ně tato místa znamenala. Minimalistický dokument Rayi Kimové nestaví na apokalyptické náladě ani kýčovitém sentimentu, nýbrž na precizně vystavěném kontrastu mezi obrazem a zvukem. Ze statických záběrů domácností a obklopující scenérie vyvstává portrét poklidné, zdánlivě nenarušené každodennosti, zatímco odpoutané hlasy pamětníků líčí mnohdy dramatické osobní zkušenosti, neskrývajíce nejistotu, co bude dál.

„Co si myslí obyvatelé domů, které mají být strženy? Vztahy, který lidé k domovu mají, se liší časem v něm stráveném i silou pouta, které nás k němu váže.“ R. Kimová

Biografie

Raya Kimová (1989) je jihokorejská režisérka, spisovatelka a audiovizuální umělkyně. Jejím dosavadním dílem proniká motiv míst procházejících přirozenými i vynucenými změnami. V krátkometrážním snímku Boundary of Melancholy (2012) zachytila proměnlivé barvy města při stmívání, ve videoprojektu Home Visits pak představila ucelený pohled na tutéž metropoli skrze průzkum vnitřních i vnějších prostor.

Fotogalerie

RAYA KIM / 101-3504, Olympic-ro 269, Songpa-Gu / Seoul / South Korea / +82 10 4124 3004 / raya.7474@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: Opus bonum
Typ premiéry: Mezinárodní premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
25.10.2017Dukla Edison 22:00

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více