Český žurnál: Exekuce

Český žurnál: Exekuce

Czech Journal: Don’t Take My Life

Scénář: Andrea Culková
Kamera: Andrea Culková, Jakub Halousek, Prokop Souček, Jan Hubač
Střih: Adam Patyk, Andrea Culková
Zvuk: Ivo Broum, Jan Duben, Martin Gábor
Producent, koproducent: Petr Kubica (Česká televize), Filip Remunda (Hypermarket Film s.r.o.), Vít Klusák (Hypermarket Film s.r.o.)
Barva: Colour
Jazyk: čeština, angličtina
Synopse

Dokumentaristka Andrea Culková jednoho dne zjistila, že se ocitla v exekuci kvůli drobnému pochybení, o němž se dozvěděla příliš pozdě. Stala se tak jedním z mnoha lidí na okraji dluhové pasti. V dokumentu z cyklu Český žurnálse Culková pouští do zkoumání fenoménu dluhů, exekucí a splátek v naší společnosti z ryze osobního, ale zároveň investigativního pohledu. Zpovídá různé zainteresované osoby, od dlužníků až po ministra spravedlnosti, účastní se konference exekutorů a ptá se, jak stejný problém řeší v jiných zemích.

„Přece mi nemůžete sebrat film!!!!“

Biografie

Absolventka FAMU Andrea Culková (1977) natočila dokument o plánech na pořádání olympijských her v Praze Krásná Praha olympijská (2007, MFDF Ji.hlava 2007), snímek věnovaný vztahu cukru a lidské civilizace Cukr Blog (2014, MFDF Ji.hlava 2015) nebo portrét umělců Milady Součkové a Zdeňka Rykra Art detektivka (2015). Přispěla také do televizních cyklů Celnice (2013) a Rok jinak (2015).

Fotogalerie

ČESKÁ TELEVIZE / Petra Štovíková / Kavčí hory / 140 70 / Prague 4 / Czech Republic / Petra.Stovikova@ceskatelevize.cz / www.ceskatelevize.cz
 
Ročník festivalu: 2016
Sekce: Česká radost
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: čeština
Uvedení:
27.10.2016 16:30
29.10.2016 16:30

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více