Stopy, střepy, kořeny

Stopy, střepy, kořeny

Traces, Fragments, Roots

Scénář: Květa Přibylová
Kamera: Květoslava Přibylová
Střih: Květoslava Přibylová
Zvuk: Jan Richtr
Producent, koproducent: Ondřej Šejnoha (FAMU)
Barva: Colour
Jazyk: čeština
Synopse

Muzeum hnití jablek, opadávající vánoční stromek, rozlomený kmen stromu, červi plazící se po plástvích. Údery padajícího jablka o povrch země, výuka mluvení, křesťanské kázání, bečení ovcí. Obraz a zvuk se o sebe ve dvacetiminutovém snímku Stopy, střepy, kořeny neustále otírají v tvořivých setkáních mezi světem lidí a přírodou. Film by se dal označit za experiment, ale spíš jde o evokativní lyrické pásmo obrazů a zvuků umocněné působivými záběry šestnáctimilimetrové kamery. K neustále připomínané kráse rozkladu přírodních věcí tvoří lidem vytvořené artefakty lehce lhostejné a neméně záhadné pozadí.

„‚Já ti nevim, co s tim. Furt do toho leju vodu a furt je to řídký.‘ Tuhle větu jsem kdysi potkala – šlo o míchání malty – a líbí se mi čím dál víc.“

Biografie

Studentka FAMU Květa Přibylová (1987) natáčí zpravidla krátké, poetické, experimentálně laděné filmy, jako My Fair Baby (2009, MFDF Ji.hlava 2009) o proměně odpadu v hračky, Pomni koní (2009) o koních či padesátiminutový Kecáš, kecáš, to je všecko, co umíš. Řekl Zelenina. (2014, MFDF Ji.hlava 2014), věnovaný nonsensovému básníkovi a milovníkovi papoušků Edwardu Learovi.

Fotogalerie

KRISTÝNA HNĚVSOVÁ / +420 724 509 295 / kristynahnevsova@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2016
Sekce: Česká radost
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
28.10.2016 17:30
29.10.2016 14:00

NÁVŠTĚVNICKÁ AKREDITACE

Akreditujte se na 22. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava!

Více