Český žurnál: Výchova k válce

Český žurnál: Výchova k válce

Czech Journal: Teaching War

Scénář: Adéla Komrzý
Kamera: Adéla Komrzý, Filip Marek, Stanislav Adam
Střih: Mariana Kozáková
Zvuk: Adam Voneš
Producent, koproducent: Vít Klusák (Hypermarket Film s.r.o.), Filip Remunda (Hypermarket Film s.r.o.), Petr Kubica (Česká televize)
Barva: Colour
Jazyk: čeština
Synopse

Příspěvek do cyklu Český žurnál sleduje, jak se do našeho prostředí čím dál více vrací vojenský duch. Pokusy obnovit brannou výchovu nebo povinnou vojenskou službu a celkově připravovat národ na příští velkou válku jde ruku v ruce se strachem společnosti z Rusů, muslimů nebo libovolných jiných „nepřátel“. Observační přelet nad kulometným hnízdem českého militarismu se stává groteskní i zneklidňující vojenskou přehlídkou. Lze ji chápat jako zprávu o tom, jak snadno se lidé nechají zmanipulovat médii k paranoii, ale i coby varování před možností, že se extremismus stane součástí školních osnov.

„Rozhodla jsem se poznat motivace lidí, kteří se ve jménu míru chystají na válku, a tak jsem začala natáčet kaleidoskopický obraz vzrůstajícího vojenského ducha.“

Biografie

Adéla Komrzý (1992) letos dokončuje bakalářské studium na FAMU. Za kapitolu v dokumentárním pásmu Televizní oslava (2013, MFDF Ji.hlava 2013) byla oceněna porotou FITES. Natočila také krátký film o člověku nemocném obrnou Co tě nezabije, to tě obrní (2014, MFDF Ji.hlava 2014) a studentské snímky Komu na tom záleží, kdo koho sežere (2013), Hotel Atol**** (2013) a Moratorium Vondrejs (2014).

Fotogalerie

ČESKÁ TELEVIZE / Petra Štovíková / Kavčí hory / 140 70 / Prague 4 / Czech Republic / Petra.Stovikova@ceskatelevize.cz / www.ceskatelevize.cz
 
Ročník festivalu: 2016
Sekce: Česká radost, První světla
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: DCP
Uvedení:
30.10.2016 10:00
27.10.2016 23:00

STAŇTE SE DOC.MANEM

Podpořte ji.hlavský festival a staňte se Doc.Manem!

Více