Jmenuji se Hladový Bizon

Jmenuji se Hladový Bizon

My Name is Hungry Buffalo

Scénář: Pavel Jurda
Kamera: Jiří Strnad
Střih: Marek Šulík
Zvuk: Jiří Kubík
Hudba: David Smečka
Herci, sociální herci: Jan Pavlíček (social actor - himself), Zuzana Pavlíčková (social actor - himself), Blackhorse (social actor - himself)
Producent, koproducent: Radim Procházka (PRODUKCE RADIM PROCHAZKA)
Barva: Colour
Jazyk: angličtina, čeština
Synopse

Jan si říká Bizon, miluje kovbojky, je nevidomý a hrozí mu, že ztratí i sluch. Dokument Pavla Jurdy sleduje jeho cestu do Ameriky za náčelníkem kmene Navajo, který má pomocí rituálu zlepšit jeho sluch. Film je plný neokázalého humoru díky charismatickému Janovi, který v USA působí jako Don Quijote z Divokého západu – naivní dobrodruh ve světě, který je mnohem obyčejnější než jeho fantazie. Pozorovatelský, ale nikoli odtažitý snímek je zároveň ukázkou, jak se filmové médium může vztahovat k nevidomým tím, že neustále zdůrazňuje, jaký je rozdíl mezi tím, co vnímá Jan a co vidíme my.

„Film není o slepotě, i když hlavní postavou je slepec. Je o veliké touze po životě. „Všichni jsme nějak postižení“, říká chlapík na cestě, která začiná havárií a končí vítěžstvím.“

Biografie

Jmenuji se Hladový Bizon je celovečerní debut Pavla Jurdy (1970), který ovšem v jeho filmografii následuje za řadou televizních projektů. Kromě série vědeckých dokumentů pro děti Já budu Einsteinem! (2014) šlo o historicky zaměřené snímky Muž, který měl nebýt (2008) a Hotel Veselý hřbitov (2010) či snímek o vztahu mezi důležitými a nepodstatnými předměty Všechny moje věci (2010).

Fotogalerie

PRODUKCE RADIM PROCHÁZKA / Rehorova 54 / 130 00 / Prague 3 / Czech Republic / +420 603 862 161 / radim@radimprochazka.com / www.radimprochazka.com
 
Ročník festivalu: 2016
Sekce: Česká radost, První světla
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina, čeština
Uvedení:
28.10.2016 15:00
29.10.2016 10:00

STAŇTE SE DOC.MANEM

Podpořte ji.hlavský festival a staňte se Doc.Manem!

Více