Dialog s Josefem

Dialogas su Josefu

Dialogue with Joseph

Scénář: Elžbieta Josadė
Kamera: Elžbieta Josadė
Střih: Rareş Ienasoaie
Zvuk: Elžbieta Josadė
Producent, koproducent: Dagne Vildziunaite (Just a moment), Elžbieta Josadė (Ananke)
Barva: Colour
Jazyk: litevština, hebrejština
Synopse

Yosef Yosade, krajinář litevského původu, už dlouho působí v Izraeli. Jeho dcera Elžbieta se za ním vydává, aby kamerou zachytila nuance autorova tvůrčího procesu. Důmyslně rámované statické záběry mistra při práci, rozjímání či zaujatém rozmlouvání odkrývají malířův svébytný přístup založený na hledání vizuální struktury krajiny. Režisérka zároveň uvádí výtvarné zobrazení krajiny do vzájemného střetu s jeho filmovým zachycením a propojuje tak „abstraktní“ a „konkrétní“ perspektivu. Snímek tedy nereflektuje pouze individuální tvorbu, ale zkoumá také vztah mezi dvěma specifickými médii.

„Film hledá souvislosti mezi strukturou krajiny a lidské bytosti. Proměnlivost, vyprahlost, povrch pokrytý tvory a stopami minulosti, to mají Josef a poušť, kterou maluje, společné.“ Elžbieta Josadėová

Biografie
Elžbieta Josadėová (1990) je začínající litevská režisérka. Studovala malbu, sochařství a současné umění na Akademii výtvarných umění ve Vilniusu a následně film na Univerzitě Paříž VIII. Její styl výrazně utváří silný vztah k malířství, vycházející nejen ze studijních zkušeností, nýbrž také z inspirace otcem, kterou ve svém režijním debutu Dialog s Josefem dává nepokrytě najevo.

Fotogalerie

ELŽBIETA JOSADĖ / 109, rue Manin / 75019 / Paris / France / +33 650619291 / elzbietajos@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2016
Sekce: Mezi Moři
Typ premiéry: Světová premiéra
Ocenění: Zvláštní uznání poroty Mezi moři
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
27.10.2016 14:30
30.10.2016 10:00

STAŇTE SE DOC.MANEM

Podpořte ji.hlavský festival a staňte se Doc.Manem!

Více