Vzdálená ozvěna

A Distant Echo

A Distant Echo

Kamera: George Clark
Hudba: Tom Challenger
Producent, koproducent: George Clark
Barva: Colour
Jazyk: angličtina
Synopse
Co může krajina vypovědět o dávné historii a způsobu, jakým je utvářena? Filmová esej George Clarka tento problém řeší zdánlivě nehybnými záběry kalifornské pouště doprovázenými minimalistickým chorálem. Zvolená forma zdůrazňuje na první pohled nepatrné posuny v rázu krajiny, která se stává jevištěm pro vyjednávání mezi egyptským archeologem a členy domorodého kmene na téma starověkých hrobek ukrytých pod vrstvami písku. Vzniká tak mnohovrstevnatý příběh rozkrývající stopy minulosti, krajinnou ekologii, ale i filmovou historii, vyjevující se v lokacích, jež kdysi sloužily k natáčení hollywoodských eposů.

Vzdálená ozvěna oscilující mezi poli působnosti ekologie, kinematografie a akustiky zkoumá mýtickou kontinuitu písku coby dějiště transformace, dějin i zachování. Někdy musíme pohřbít i věci, které milujeme.“
Biografie
George Clark (1982) je britský umělec a kurátor. Ve svých filmových projektech se snaží tyto dvě činnosti propojovat, aby pronikl co nejblíže k historii obrazů a jejich ukotvení v kulturních, technologických či sociálních podmínkách. Z jeho posledních počinů lze zmínit krátký snímek Sea of Clouds (2016) či On the Planter’s Art (2016), audiovizuální přednášku o souvislostech mezi filmem, mapou a zahradničením.

Fotogalerie

George Clark / george.clark@ntlworld.com
 
Ročník festivalu: 2016
Sekce: Opus bonum, První světla
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
28.10.2016 17:00

PŘIHLAŠOVÁNÍ FILMŮ

Přihlaste svůj film na 22. MFDF Ji.hlava

Více