Cesta zpátky

De weg terug

The Road Back

  • Wouters Maurits
  • Belgie
  • 2016, 31 min
Zvuk: Chris Watson
Hudba: Jeroen Van de Sande, Ronald Brosens
Producent, koproducent: Wouters Maurits
Barva: Black and white
Jazyk: Bez dialogu
Synopse

Cesta zpátky je dokumentární poutí do místa a času, které již byly považovány za ztracené. Hlavní postava se snaží nalézt zmizelou vesnici poblíž bývalé mezinárodní železnice, kde její nedávno zesnulá matka strávila své mládí. Minulost a přítomnost do sebe vzájemně pronikají mísením dobových filmových materiálů a detailních záběrů přírody se zašlými fotografiemi. Právě prolnutí dvou médií s odlišným vztahem k času zde tvoří východisko, jež umožňuje objevovat pozůstatky minulého, skryté pod nánosem přítomných jevů, ale také nezadržitelný proud trvání ve zdánlivé neměnnosti.

„Do struktury narace filmu jsou zakomponovány charakteristiky domácího videa, jejichž pomocí se Cesta zpátky pokouší být zosobněným, intimním filmem.“

Biografie

Maurits Wouters (1986) je belgický filmový režisér a vizuální umělec. Experimentování s výrazovými možnostmi filmu, videa či fotografie mu slouží k nostalgickým výletům do krajin osobní či historické paměti. Mezi jeho dosavadní snímky patří krátkometrážní Son (2013), který věnoval své nemocné matce, či The Movement of Phill Niblock (2015), portrét ikonického newyorského avantgardního hudebníka a filmaře.

Fotogalerie

ARGOS / Wouters Maurits / Rue du Chantier 13 / 1000 Bruxelles / Belgium / wouters.maurits@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2016
Sekce: Opus bonum
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: Bez titulků
Uvedení:
27.10.2016 22:30

NÁVŠTĚVNICKÁ AKREDITACE

Akreditujte se na 22. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava!

Více