27× čas

27 fois le temps

27 Times Time

  • Annick Ghijzelings
  • Belgie
  • 2016, 73 min
Scénář: Annick Ghijzelings
Kamera: Annick Ghijzelings
Střih: Annick Ghijzelings
Zvuk: Annick Ghijzelings
Hudba: Herman Martin
Producent, koproducent: Annick Ghijzelings (Traces asbl), Javier Packer-Comyn
Barva: Colour
Jazyk: francouzština, tahitština
Synopse
Dokumentaristka Annick Ghijzelingsová využila svého pobytu v Polynésii k natočení osobité meditace nad fenoménem trvání. Zpomalila plynulý chod času, aby se v 27 krátkých fragmentech mohla zamyslet nad různými formami jeho reprezentace. Činí tak funkční souhrou poetického komentáře, pomalých záběrů přírody a místního života i výjevů sahajících do rozličných vrstev minulosti. Postupně tak utváří mnohoznačný obraz času, který zpochybňuje neprostupnost hranic mezi uměním, vědou a filozofií, mezi vyspělou a domorodou kulturou i mezi minulostí, současností a budoucností.

„Příběhy, které neinklinují k popisnosti ani odborným vysvětlivkám. Často jsou mimo hledáček kamery, stěží vyřčené, šeptané do ucha jako tajnosti mezi přáteli, které vábí ke sdílení.
Biografie
Annick Ghijzelingsová (1965) je belgická režisérka a spisovatelka. Ve svých dílech zkoumá nenápadné stopy trvání, které přežívají navzdory nezadržitelnému plynutí fyzikálního času. Její převážně krátkometrážní snímky, například The Very Minute, Unfinished (2010), mají formu esejí, v nichž dané téma rozvíjí pomocí bohatých znalostí vědy a filozofie, ale také zkušeností z cest po třetím světě.

Fotogalerie

CBA / Gabriella Marchese / 19F, avenue des Arts / 1000 / Bruxelles / Belgium / +32 2 227 22 34 / promo@cbadoc.be / www.cbadoc.be
 
Ročník festivalu: 2016
Sekce: Opus bonum, První světla
Typ premiéry: Mezinárodní premiéra
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
25.10.2016 22:00
29.10.2016 10:00

STAŇTE SE DOC.MANEM

Podpořte ji.hlavský festival a staňte se Doc.Manem!

Více