Usmívat se do telefonu

La sonrisa telefónica

Smiling on the Phone

Kamera: Aitziber Olaskoaga
Střih: Aitziber Olaskoaga
Zvuk: Alex Reynolds
Hudba: Coleman Zurkowski
Producent, koproducent: Aitziber Olaskoaga
Barva: Colour
Jazyk: angličtina, španělština, katalánština
Synopse
Observační dokument zkoumá na fenoménu call centra problematiku současné práce. „A“ zaměstnaná v zákaznickém centru Nike se rozhodne zdokumentovat poslední týdny před návratem do Španělska. Ledabyle odložená kamera zachycuje osamocenou „a“, její kolegy nebo bezcílně směřuje do prostoru s cizími hlasy a zvuky. Odhaluje rozpor mezi obrazem, jak ho prezentují média a jak je propagován mezi zaměstnanci, a jejím vnímáním, které poznáváme z textové zprávy mezi „a“ a „k“ vstupující do obrazu. Pocity demotivace a odcizení se dostávají do konfliktu s požadavkem působit stále pozitivně a entuziasticky.

Usmívat se do telefonu zkoumá problematiku současné práce, podtrhuje politickou relevantnost dokumentování situace na pracovišti a zpytuje formy reakcí a vzdoru proti obrazům pracovních podmínek vytvořených mocnými.“
Biografie
Španělská filmařka Aitziber Olaskoagová (1980) se zaměřuje na nekonvenční audiovizuální projekty. Absolvovala filmovou školu v Barceloně a působila jako asistentka kamery u komerčních produkcí. Poté vystřídala řadu profesí, jež s filmem nesouvisely, avšak začala je svou kamerou dokumentovat. Podílela se na kolektivním projektu Fake Guide a její záběry z call centra použila María Ruidová pro svůj projekt Duty-Free Zone.

Fotogalerie

AITZIBER OLASKOAGA / aitziber.olaskoaga@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2016
Sekce: Opus bonum
Typ premiéry: Mezinárodní premiéra
Ocenění: Zvláštní uznání poroty Opus Bonum
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
27.10.2016 20:00
30.10.2016 10:00

PAMĚŤ, GODARD, JI.HLAVA!

MFDF Ji.hlava bude letos rezonovat téma paměti

Více