Koudelka fotografuje Svatou zemi

Koudelka Shooting Holy Land

Koudelka Shooting Holy Land

Scénář: Gilad Baram, Elisa Purfürst
Kamera: Gilad Baram
Střih: Elisa Purfürst
Producent, koproducent: Radim Procházka (PRODUKCE RADIM PROCHAZKA), Helena Uldrichová (Česká televize), Gilad Baram
Barva: Colour and B&W
Jazyk: angličtina, hebrejština, arabština
Synopse
Fotografování ozbrojených konfliktů znamená pro umělce velkou příležitost, zároveň však nese rizika zaujatosti či citové manipulace. Český fotograf Josef Koudelka se k takto obtížnému úkolu odhodlal teprve podruhé: zatímco v roce 1968 zdokumentoval invazi vojsk Varšavské smlouvy, tentokrát vyjel do místa sváru Izraele a Palestiny. Režisér Gilad Baram jej po dobu pěti let pozoroval při tvůrčí činnosti, v níž solitérský umělec propojuje rozvážný odstup s tělesným prožíváním fotografického aktu. Strohé obrazy krajiny rozdělené betonovou zdí a ostnatými dráty vyjevují hrůznou nesmyslnost příkopů mezi národy.

DETAIL:
„Konflikty jsem nikdy nefotografoval, žádné jsem neprožíval jako ty, které se odehrávaly u nás, v Československu. Tam jsem cítil, že se mě to týká, byla to mimořádná situace, chtěl jsem ze sebe dostat to nejlepší.”
Biografie

Gilad Baram je izraelský fotograf, vizuální umělec a dokumentarista žijící mezi Berlínem a Jeruzalémem. Ve svých dílech se zabývá mimo jiné proměnami fotografie v éře digitálních médií. Od roku 2009 pracuje jako asistent fotografa Josefa Koudelky. V minulosti se pohyboval v oblasti izraelské filmové a televizní produkce, snímek Koudelka: Fotografování Svaté země je jeho režijním debutem.

Fotogalerie

Produkce Radim Procházka / Řehořova 1039/54 / Praha 3 / Czech Republic / 130 00 / +420 603 862 161 /  radim@radimprochazka.com / http://www.radimprochazka.com/
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Opus bonum, První světla
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Simultánní tlumočení: cz
Uvedení:
28.10.2015 16:00
27.10.2015 20:00

STAŇTE SE DOC.MANEM

Podpořte ji.hlavský festival a staňte se Doc.Manem!

Více