Český žurnál: Matrix AB

Český žurnál: Matrix AB

Czech Journal: Matrix AB

Scénář: Vít Klusák
Kamera: Vít Klusák, Jakub Halousek, Adam Kruliš
Střih: Janka Vlčková
Zvuk: Michal Gábor, Adam Levý
Hudba: Avomet / B4, Mushrooms / B4
Producent, koproducent: Petr Kubica (Česká televize)
Barva: Colour
Jazyk: čeština, slovenština, francouzština
Synopse
Portrét Andreje Babiše, který je na jednu stranu kamerou Víta Klusáka přitahován, ale zároveň před ní uniká, se mění v paradoxní pokus zachytit prchavou osobnost bez ukotvení. Babišovský matrix se divákům mimoděk odhaluje právě v době komunálních voleb, kdy „politik proti svému přesvědčení“ vyráží s koblihami mezi voliče, aby je přesvědčil o svých dobrých úmyslech a vůli konat obecné blaho. Observační dokument nechává nazřít mechaniku Babišovy mocenské politiky prostřednictvím detailů podávaných rukou, letmo prohozených slov či vyskládaných produktů Kosteleckých uzenin.

DETAIL:
„Hlavní, co mě ve straně chybělo, byl program. Protože podle mého názoru nemůže program stát jenom na slově ‚prostě‘. A pak to, že jsem zjistil, že moji spolustraníci, že to je takový shluk arivistů, lidí bez politických ideálů…“
Biografie

Vít Klusák patří mezi nejvýraznější autorské osobnosti, které vzešly ze školy Karla Vachka. Spolu s kolegou Filipem Remundou natočili řadu úspěšných dokumentárních filmů a založili produkční společnost Hypermarket Film. V Ji.hlavě měli diváci možnost zhlédnout například Klusákův snímek Dělníci bulváru (2014), který – stejně jako Matrix AB – vznikl v rámci dokumentárního cyklu Český žurnál.

Fotogalerie

Česká televize / Kavčí Hory / 140 70 / Praha 4 / Czech Republic / +420 261 132 672 / www.ceskatelevize.cz
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Česká radost
Typ premiéry: Světová premiéra
Ocenění: Cena diváků
Jazyk titulků: čeština
Uvedení:
29.10.2015 19:00

STAŇTE SE DOC.MANEM

Podpořte ji.hlavský festival a staňte se Doc.Manem!

Více