17 000 ostrovů

17 000 Islands

17 000 Islands

Scénář: Thomas A. Østbye, Edwin
Kamera: Thomas A. Østbye, Edwin
Střih: Edwin, Thomas A. Østbye
Zvuk: Carl Svensson
Hudba: Hai Nguyen Dinh
Producent, koproducent: Thomas A. Østbye (PlymSerafin)
Barva: Colour
Jazyk: angličtina
Synopse

Za totalitárního Suhartova režimu vznikl Miniaturní park nádherné Indonésie jako utopická ukázka zidealizovaného života na 17 tisících indonéských ostrovech. Park zůstal otevřený a je populární i po zhroucení militaristického a zkorumpovaného režimu v roce 1998. Dodnes je mementem jeho propagandy. V rámci divákovy interakce s filmem, tedy práce s audiovizuálním materiálem vytvořeným štábem dokumentu, vzniká dekonstrukce a reflexe této reprezentace idealizované kultury.

Biografie

Norský režisér Thomas A. Østbye na sebe upozornil dokumenty natočenými náročnou formou, jako například Představa o Emanuelovi (2011) či In your dreams (2005), které byly oceněny desítkami filmových a uměleckých cen. Indonéský režisér a spisovatel Edwin (1978) studoval film na Institutu umění v Jakartě. Jeho snímek Kara, Anak Sebatang Pohon (2005) byl jako vůbec první indonéský film promítaný na Director’s Fortnight v Cannes.

Fotogalerie

Norwegian Film Institute / Arna Marie Bersaas / Dronningens gate 16 / 0152 / Oslo / Norway / arna-marie.bersaas@nfi.no / www.nfi.no
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Laboratorium, Průhledná krajina: Norsko
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více