Česká fotka - Geometrie myšlení

Česká fotka - Geometrie myšlení

Czech Photo – The Geometry of Thought

Scénář: Jan Gogola ml.
Kamera: Jiří Zykmund
Producent, koproducent: Martina Šantavá (Česká televize)
Barva: Colour
Jazyk: čeština
Synopse

Na výletě z Prahy do Kolína a zpět zaostřuje český filozof Miroslav Petříček svůj vtip i fotoaparát na strukturní aspekty prostředí. Vybaven katalogy avantgardních meziválečných fotografů – Jaroslava Rösslera, Jaromíra Funky, Josefa Sudka ad. – se potuluje po kolínské elektrárně a v dialogu s režisérem hledá předobrazy jejich fotografií. Vertikály, horizontály, rámy, světlo a stín se stále důrazněji vylupují z vizuálních i diskurzivních úvah o vnímání geometrie a geometrii vnímání.

Biografie

Režisér, dramaturg a pedagog Jan Gogola ml. natočil řadu autorských dokumentů, se kterými se pravidelně účastní i MFDF Ji.hlava. Jeho film Mám ráda nudný život zvítězil v sekci Česká radost v roce 2009. Ve snímku Král nic nedělá, který na festivalu soutěžil v roce 2012, doprovázel básníka Petra Krále na literárním turné. Snímek Geometrie myšlení vznikl v rámci dokumentárního cyklu České televize Česká fotka vyrobeném tvůrčí skupinou Martiny Šantavé.

Fotogalerie

Česká televize / Martina Šantavá / Kavčí hory / 140 70 / Praha 4 / Czech Republic / martina.santava@ceskatelevize.cz / www.ceskatelevize.cz /

 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Film a filozofie
Typ premiéry: Světová premiéra
Uvedení:
01.11.2015 13:30

PAMĚŤ, GODARD, JI.HLAVA!

MFDF Ji.hlava bude letos rezonovat téma paměti

Více