Chvíle ticha

Moments of Silence

Moments of Silence

  • Mats Bigert, Lars Bergström
  • Švédsko
  • 2014, 14 min
Střih: Dino Jonsäter
Zvuk: David Östberg
Producent, koproducent: Mats Bigert, Lars Bergström
Barva: Colour
Jazyk: Bez dialogu
Synopse
Kompilace výjevů minut ticha držených po tragických událostech v novodobých dějinách lidstva v různých částech světa v různých dobách je dokumentárním zachycením kolektivní lidské paměti. Koláž krátkých záběrů beze slov zachycuje prchavé, ale silné okamžiky sounáležitosti, které svádí dohromady lidi nezávisle na rase, vyznání či kulturních rozdílech.

DETAIL:
Dveře se otevírají a za zvuků cvakajících fotoaparátů vstupuje do koridoru lidí po boku své manželky americký prezident Barack Obama, aby uctil památku obětí teroristických útoků z 11. září 2001.
Biografie

Švédská dvojice umělců a režisérů Mats Bigert a Lars Bergström vytvořila za pětadvacet let dosavadní spolupráce širokou škálu uměleckých a filmových projektů. Na MFDF Ji.hlava byl před deseti lety uveden jejich film Poslední večeře (2005), který ve stylu televizních pořadů o vaření zachycuje bývalého vězeňského kuchaře při rekonstrukci přípravy jedné z posledních večeří před popravou.

Swedish Film Institute / Sara Rüster / P.O. Box 27126, SE-102 52 / Stockholm / Sweden / +46 761 172 678 / sara.ruster@sfi.se
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Krátká radost
Typ premiéry: Východoevropská premiéra
Jazyk titulků: Bez titulků
Uvedení:
28.10.2015 16:30

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více