Česká cesta

Česká cesta

The Czech Way

Scénář: Martin Kohout
Kamera: Tomáš Pavelek
Střih: Martin Kohout, Michal Böhm
Zvuk: Andrej Sinkevič
Producent, koproducent: Tomáš Michálek (MasterFilm), Michael Kaboš (MEDIA FILM s.r.o.), Alexandra Gunišová Ševčíková, Ondřej Šejnoha (FAMU)
Barva: Colour
Jazyk: čeština
Synopse

V řadě názorů a připomínek historických událostí, které film věnovaný kupónové privatizaci prezentuje prostřednictvím rozhovorů s historiky a tehdejšími účastníky, se jako ústřední ukazuje konflikt dravého kapitalistického uspořádání a sociálněji pojatých alternativ, který je v české politice dodnes živý. Právě pro důraz na tehdejší debatu o sociálních aspektech společnosti má tato reminiscence počátků českého kapitalismu aktuální vyznění. Strohou a věcnou metodou mluvících hlav snímek odhaluje, že těsně po revoluci byla značná část obyvatelstva pro nějakou formu socialismu, a pátrá po důvodech obratu ke kapitalistické orientaci.

DETAIL:
„A proto jsem libertarián, a proto jsem pro volnej trh, že prostě desetitisíce to musej zkusit, aby se to jednomu povedlo, a je to v drtivý většině náhoda, když se mu to povede.“

Biografie

Student dokumentaristiky na FAMU Martin Kohout dříve absolvoval obor sociologie na FF UK, přičemž tématem jeho diplomové práce byla právě kupónová privatizace. Na MFDF Ji.hlava byly uvedeny jeho studentské filmy JUDr. Michal Danišovič (2010) o příslušníkovi VB, který zodpovídal za policejní zásahy během sametové revoluce, a Neviditelná ruka trhu: Privatizace Barrandova (2012).

Fotogalerie

MasterFilm, s.r.o. / Tomáš Michálek / Bubenská 1 / 170 00 / Praha 7 / Czech Republic / +420 602 630 466 / tomas@masterfilm.cz / www.masterfilm.cz /
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Česká radost
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: Bez titulků
Uvedení:
29.10.2015 12:00

NÁVŠTĚVNICKÁ AKREDITACE

Akreditujte se na 22. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava!

Více