V paprscích slunce

V paprscích slunce

Under the Sun

Scénář: Vitaly Mansky
Kamera: Alexandra Ivanova
Producent, koproducent: Filip Remunda (Hypermarket Film s.r.o.), Vít Klusák (Hypermarket Film s.r.o.), Natalia Manska, Simone Baumann (Saxonia Entertainment GmbH), Petr Kubica (Česká televize)
Barva: Colour
Jazyk: korejština
Synopse
V průběhu jednoho roku sleduje film život běžné pchjongjangské rodiny, jejíž dcera byla vybrána k účasti na jedné z mnoha slavných korejských „spartakiád“. Ritualizované výbuchy barev a radosti ostře kontrastují s vybledlou každodenní realitou, která nepůsobí ani tak hrozivě, jako spíš zcela surreálně, jako příznačný život za zrcadlem. Film portrétuje Severní Koreu asi jediným možným způsobem – jako nezáměrnou situační tragikomedii. Precizně inscenované obrazy filmu zdvojují princip běžný pro život „v nejkrásnější zemi na východní straně zeměkoule“, téměř hororovou sebeinscenaci vlastních životů obyvatel.

Detail:
„Právě jsi vstoupila do Svazu dětí, Zin-mi. Co budeš dělat, až dospěješ?“ „Tím, že vstupujeme do Svazu dětí, vstupujeme také do dospělosti. Pak se musíme začít zabývat otázkou, co můžeme udělat pro svého vůdce Kim Čong-una.“
Biografie

Vitaly Mansky se narodil ve Lvově a film studoval v Moskvě na VGIK. Natočil přes třicet dokumentárních filmů a jako producent se podílel na více než dvou stech dalších. Systematicky popularizuje dokumentární film v Rusku a úzce spolupracuje s televizí. Jeho film Roura (2013) byl uveden na MFDF Ji.hlava 2013, kde také Mansky vedl svou vlastní masterclass.

Fotogalerie

Hypermarket Film / Filip Remunda / Kubelíkova 27 / Praha / Czech Republic / 130 00 / +420 603 180 312 / email@hypermarketfilm.cz / www.hypermarketfilm.cz
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Mezi moři
Typ premiéry: Česká premiéra
Ocenění: Nejlepší dokumentární film střední a východní Evropy
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
30.10.2015 21:30

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více