14 vražd

14 Homicides

14 Homicides

Střih: Jona Gerlach
Producent, koproducent: Talena Sanders
Barva: Colour
Jazyk: angličtina
Synopse
Zákony státu Utah definují velmi volně, kdy policista může použít v akci střelnou zbraň. Loni zde přitom došlo ke čtrnácti sporným úmrtím způsobeným policisty. Dokument konstruovaný dle tradic strukturálního filmu je tvořen čtrnácti dvouminutovými statickými záběry míst činu. Zvukový doprovod vyplňuje čtený text složený ze záznamů vyšetřovacích spisů a výpovědí lidí blízkých obětem. Věcnost sdělení ostře kontrastuje s tragičností události. Fixovaný pohled kamery se stává smutnou upomínkou fatálního činu, který paradoxně většinou úřady vyhodnotily jako oprávněný.

DETAIL:
Právní zástupce rodiny Huntových uvádí, že nevěří tvrzení, že by Darian policisty napadl napodobeninou meče. Prohlásil též, že šlo o neškodného, bezúhonného chlapce, který byl vtažen do incidentu vyprovokovaného policisty.
Biografie

Jona Gerlach je spisovatel a filmař. Absolvoval bakalářské studium angličtiny na Utažské univerzitě v USA a nedávno započal studium mediálních umění na univerzitě v Montaně. Zde se chce zaměřit především na tvorbu experimentálních a dokumentárních filmů. Snímek 14 vražd  je jeho prvním režisérským počinem, ve kterém spojuje některé z tezí avantgardního filmu se strohým záznamem skutečnosti.

Fotogalerie

Jona Gerlach / 1921 S 11th St W / Missoula / United States / 59801 / jonagerlach@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Opus bonum
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: Bez titulků
Simultánní tlumočení: cz
Uvedení:
29.10.2015 19:30

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více