Abdul & Hamza

Abdul & Hamza

Abdul & Hamza

  • Marko Grba Singh
  • Srbsko
  • 2015, 49 min
Scénář: Marko Grba Singh
Kamera: Marko Milovanovic
Střih: Jelena Maksimovic
Zvuk: Milan Andjelovic
Producent, koproducent: Nevena Tomić
Barva: Colour
Jazyk: angličtina, srbština, somálština
Synopse
Pocit vykořeněnosti a životní obavy, které zmítají tisícovkami uprchlíků z Afriky a Blízkého východu migrujících do Evropy, rezonují v minimalisticky laděném dokumentu o dvou mladých somálských imigrantech. Ti během cesty za lepší budoucností nacházejí dočasný úkryt v opuštěném domě v horách blízko srbsko-rumunských hranic. Kamera simulující perspektivu nenápadného pozorovatele nestranně zachycuje strnulé momenty, které často postrádají jakoukoli akci, ale přesto jsou plny vnitřního napětí plynoucího z pocitu nejistoty, kterému se oba mlčky vyčkávající muži nemohou vyhnout.

DETAIL:
„Lidi, co mají děti, to jsou šťastlivci, příteli. Co ty, máš rodinu? – Mám ženu a tři děti. Jsem rád, že mají jeden druhého.“
Biografie

Sedmadvacetiletý srbský režisér Marko Grba Singh se narodil v Bělehradu a část svého života strávil v Londýně. Aktuálně ve svém rodném městě studuje třetím rokem na fakultě dramatických umění, kde dokončuje bakalářský program oboru filmová režie. Jeho dosavadní filmografie čítá několik krátkých snímků včetně titulů jako At Least We’ve Met (2011) a We’re Getting There (2011).

Fotogalerie

Marko Grba Singh / Paunova 43 / Belgrade / Serbia / 11000 / +3816 4164 2252 / pinklayne@gmail.com

 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Mezi moři
Typ premiéry: Středoevropská premiéra
Ocenění: Zvláštní uznání poroty Mezi moři
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
30.10.2015 16:00
01.11.2015 10:00

STAŇTE SE DOC.MANEM

Podpořte ji.hlavský festival a staňte se Doc.Manem!

Více