Ettrick

Ettrick

Ettrick

  • Jacques Perconte
  • Francie
  • 2015, 57 min
Kamera: Jacques Perconte
Střih: Jacques Perconte
Zvuk: Jacques Perconte, Isabelle Silvagnoli
Hudba: Hannah Wyness, Samuel André
Producent, koproducent: Rodolphe Olcèse (Too Many Cowbpys), Jasmina Sijercic (ISKRA)
Barva: Colour
Jazyk: Bez dialogu
Synopse
Vizuálně strhující observace skotské oblasti nabízí nejen pohled na členitou krajinu, pastviny, rozlehlé lesy a větrné mlýny, ale i detailní průzkum precizní ruční práce v místní textilní továrně. Prozkoumáváním přirozenosti digitálního záznamu tvarů krajiny vynalézá obrazy příznačné pro místní každodennost. Pohyb po oblasti je zároveň cestou dovnitř zobrazení, které se pozvolně rozpadá na částečky barvy, posunující se plochy a opětovně skládá do počasím i časem dne proměnlivých obrysů. Skrze důraz na barvy a plynutí v poklidných kompozicích se vyjevují znaky tradičního života regionu.

DETAIL:
„Ten film jsem natáčel ve Skotsku dlouhé tři roky. Cesta, po které jezdíme, vede do srdce původně hustě zalesněné oblasti Ettrick Forest, kol kolem textilní průmysl. Je to místo, které je ovládáno složitým vztahem mezi člověkem, strojem a přírodou, určujícím jejich budoucnost.“ Jacques Perconte
Biografie

Francouzský filmař pracující v oblasti nových médií Jacques Perconte (1973) je průkopníkem internet artu, od poloviny 90. let experimentuje s digitálním obrazem, kodeky a kompresními algoritmy, které sám vyvíjí. MFDF Ji.hlava uvedl jeho experimentální filmy L (2014), Chuva (2013), Strom života (2012), Les Moutiers (2012), Po požáru (2010), Mizení (2009), Pauillac, Margaux (2008).

Fotogalerie

Jacques Perconte / 39, Rue des Montiboeufs / Paris / France / +34 9341 96 022 / jacques.perconte@gmail.com /
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Opus bonum
Typ premiéry: Středoevropská premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: Bez titulků
Uvedení:
28.10.2015 14:00

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více