Amerika

Amerika

Amerika

Scénář: Jan Foukal
Kamera: Jan Baset Střítežský
Střih: Josef Krajbich
Zvuk: Michal Pajdiak
Hudba: Johannes Benz and Ten Thousand Wolves
Producent, koproducent: Tereza Polachová (HBO Europe), Ondřej Zima
Barva: Colour and B&W
Jazyk: čeština, angličtina
Synopse

Sofistikovaný portrét trampingu skrze osobní optiku zároveň rekonstruuje i dekonstruuje mýtus českého snu o svobodě. Metaforická Amerika slouží jako prostor pro osobní projekce hlavních hrdinů i jako zástupný zmizelý ráj, jehož časová a prostorová neukotvenost tak trochu šejdrem odkazuje k neurčitému pocitu chybění. V líném pohybu mezi road movie, ryze romantickým filmem a observačním muzikálem se postupně ustalují otázky: Je to hra? Je to na vážno? Nejasná odpověď ale dokonale koresponduje s utopickým světem trampů, kam slova jako fikce a skutečnost vlastně vůbec nepatří.

DETAIL:
“Jó, jako, ale vy máte nějakou představu o Americe, co my nemáme…” “Ale vy tam máte country!” “Máme country, jo… Ale vaše country je jiný než naše country. Je to víc romantický, to ti řeknu…"

Biografie

Jan Foukal vystudoval katedru dokumentárního filmu FAMU. Je autorem několika krátkých dokumentů. Snímky Poslední přednáška Egona Bondyho (2009) a The Making Of  (2011) byly uvedeny na MFDF Ji.hlava. Kromě režijní práce sám hraje ve filmu i v divadle a jako Johannes Benz vydal v roce 2014 debutové album One Way Road. Film Amerika je jeho celovečerním debutem.

Czechfilms / Arkaitz Basterra / Senovážné náměstí 10 / 11000 / Prague 1 / Czech Republic / +420 776 139 495 / arkaitzbasterra@gmail.com / www.czechfilms.cz /

 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Česká radost
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: Bez titulků
Uvedení:
30.10.2015 16:00
28.10.2015 19:30

PAMĚŤ, GODARD, JI.HLAVA!

MFDF Ji.hlava bude letos rezonovat téma paměti

Více