Balatonská metoda

Balaton Method

Balaton Method

Scénář: Marcell Rév, Bálint Szimler
Kamera: Marcell Rév
Střih: Zsófia Ördög, Áron Mezei
Zvuk: Péter Benjámin Lukács, Viktor Lente
Producent, koproducent: Gábor Osváth, Gábor Kovács, Árpád Szirmai
Barva: Colour
Jazyk: maďarština, angličtina
Synopse
Dokumentární cesta krajinou kolem největšího maďarského jezera a jeho rekreačními rezorty zahrnuje živá vystoupení sedmnácti domácích hudebních skupin, a to od zavedených jmen po úplné nováčky. Jejich performance se stovkou dalších účinkujících muzikantů jsou v různých denních dobách zaznamenávány na nejrozmanitějších místech – od přístavu, hotelového balkonu až po kostelní kapli – a dávají vzniknout osobitému, atmosférickému portrétu dané lokality. Nezávislá hudební road movie okolo Balatonu je prvním maďarským celovečerním filmem financovaným skrze crowd-fundingovou kampaň.

DETAIL:
„Balaton! To slovo má magickou moc! V očích zažíhá plamínky, na obličeji vyloudí úsměv. Sluneční záře a nezbedné vlnky zdobí tváře zlatavým nádechem. Jezero se hemží turisty.”
Biografie

Scenárista a režisér Bálint Szimler je společně s kameramanem Marcellem Révem autorsky podepsaný pod krátkým snímkem Tady jsem, jenž byl v roce 2010 uveden v canneské sekci Cinéfondation a téhož roku nominován na Evropskou filmovou cenu a který v Maďarsku dosáhl kultovního statutu. Společně vytvořili sérii hudebních videí Kodályho metoda (2011–2012), na kterou navázali celovečerním projektem Balatonská metoda.

Fotogalerie

Filmfabriq Kft. / Gábor Osváth / Nagymező utca 11 / Busapest / Hungary / 1065 /  +3630 667 7613 / osvathgabor@filmfabriq.hu / http://www.filmfabriq.hu
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Mezi moři, První světla
Typ premiéry: Mezinárodní premiéra
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Simultánní tlumočení: cz
Uvedení:
29.10.2015 10:00

PŘIHLAŠOVÁNÍ FILMŮ

Přihlaste svůj film na 22. MFDF Ji.hlava

Více