VY a JÁ

IHR und ICH

YOU (pl) and ME

Scénář: Jasmin Hirtl
Kamera: Jasmin Hirtl
Střih: Jasmin Hirtl
Zvuk: Jasmin Hirtl
Hudba: Jasmin Hirtl
Producent, koproducent: Jasmin Hirtl
Barva: Colour and B&W
Jazyk: němčina, japonština
Synopse
Obrazový deník mladé ženy, která prožívá milostný vztah, zachycuje proměny života a lásky na okraji rakouské metropole. Pohyby ducha i těla, přicházející rodičovství a jiné změny, které se odehrávají vně i uvnitř, sledujeme s pomocí hledáčku starého fotoaparátu a komentáře. Přestože film pracuje pouze s fotografiemi a zvukem, je plný pohybu. Vytváří intimní atmosféru, v níž pozorujeme Nicu a Bena v životních zvratech, které vypadají jako ty nejběžnější a nejpřirozenější životní události.

DETAIL:
„Tehdy – než jsem tě poznala, chtěla jsem, aby to skončilo. Všechno to ponižování, rozchody, odmítnutí, ospravedlňování si nároku na intimitu naměstnané do tohoto obláčku horkého vzduchu, kterému se říká ‚moderní bytost‘ – aby skončilo.“
Biografie

Rakouská režisérka a střihačka Jasmin Hirtl (1985) absolvovala obor digitální televize na Salzburské univerzitě. Studovala rovněž filmovou vědu ve Velké Británii a komparativní literaturu na Vídeňské univerzitě. Od roku 2015 studuje experimentální umění na univerzitě v Linzu. Spolupracovala na řadě avantgardních filmů, například The Body as Montage: A Spectacle of Punishment (2010) Marka DeValka. VY a JÁ je její režisérský debut.

Fotogalerie

Jasmin Hirtl / Wohlmutstraße 33/10 / Vienna / Austria / 1020 / jasmin.b.hirtl@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Mezi moři, První světla
Typ premiéry: Světová premiéra
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
28.10.2015 16:30

NÁVŠTĚVNICKÁ AKREDITACE

Akreditujte se na 22. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava!

Více