Flotel Europa

Flotel Europa

Flotel Europa

Scénář: Vladimir Tomić
Střih: Srđan Keča
Zvuk: Alex Pavlović
Producent, koproducent: Selma Jusufbegović, Srđan Keča
Barva: Colour
Jazyk: bosenština
Synopse
V emocionálně působivém, hluboce osobním příběhu o ztraceném dětství a nelehkém dospívání v politicky nestabilní době oživuje režisér dvacet let staré vzpomínky na dobu strávenou po boku matky, staršího bratra a stovek dalších uprchlíků z válkou zmítané Bosny a Hercegoviny. Společně čekali na azyl v dočasném domově na lodi Flotel Europa, která začátkem devadesátých let kotvila u dánských břehů. Do snímku režisér začlenil archivní záběry z videokazet, které přímo na lodi natočili sami uprchlíci.

DETAIL:
„Bylo tam mnoho milých lidí, ale rozpory, které způsobila válka v Bosně, se nám, uprchlíkům žijícím na botelu Europa, pomalu ale jistě dostaly pod kůži.“
Biografie

Vladimir Tomić se narodil v Sarajevu, odkud ve dvanácti letech uprchnul se svou rodinou do Dánska. Později studoval na Dánské královské akademii umění. V Kodani působí dodnes. Ve svých často až experimentálních projektech vychází z vlastních životních zkušeností a opakovaně se vyjadřuje k otázce střetu jednotlivce a společnosti, jako např. ve filmech Moje ztracená generace (2009) či V údolí stínů (2006).

Fotogalerie

Vladimir Tomić / Frederikssundsvej 26B / Copenhagen NV / Denmark / +45 3074 4780 / mail@vladimirtomic.com /
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Mezi moři, První světla
Typ premiéry: Česká premiéra
Ocenění: Nejlepší celovečerní dokumentární debut
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
27.10.2015 22:00
31.10.2015 10:30

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více