Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem

Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem

Tears of Steel: Vladimír Stehlík Meets Lubomír Krystlík

Kamera: Jan Šípek
Střih: Ilona Malá
Zvuk: Barbora Hovorková
Producent, koproducent: Petr Kubica (Česká televize)
Barva: Colour
Jazyk: čeština
Synopse

Kauza privatizace a krachu slavné ocelárny Poldi Kladno v devadesátých letech hýbala dlouhou dobu českou společností a médii. Absolventský film FAMU nahlíží na tuto aféru s odstupem času a z perspektivy jejích hlavních aktérů, generálního ředitele Poldi Kladno Vladimíra Stehlíka a jeho osobního poradce Lubomíra Krystlíka. Skrze konfrontaci jejich komentářů s archivními videi z dobového televizního vysílání snímek s humornou nadsázkou reflektuje vzlety a pády těchto dvou mužů, kteří lvím podílem budovali kapitalismus v porevolučním Česku a nyní se, živeni nuzným starobním důchodem, učí umění stárnout.

DETAIL:
„Vy z toho musíte udělat show. Jinak to nebude nikoho zajímat. A pak, vracet se do minulosti nemá smysl. Zdokumentovat a dost.“ „A jak z toho máme udělat show?“ Například tím, že si vyfotíte Stehlíkovy zuby.“

Biografie

Tomáš Potočný (1981) studoval sociologii na Masarykově univerzitě v Brně a poté dokumentární tvorbu na FAMU. Spolupracuje s Českou televizí, společností Člověk v tísni a festivalem Jeden svět. Na MFDF Ji.hlava byly k vidění jeho filmy OO aneb Deníky paní Milady (2008) o důchodkyni starající se o veřejné toalety a Ice-land (poslední výlet) (2009), v němž se zamýšlel nad smyslem cesty na severský ostrov.

Fotogalerie

Česká televize / Kavčí Hory / 140 70 / Prague 4 / Czech Republic /  +420 261 132 672 / www.ceskatelevize.cz
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Česká radost
Typ premiéry: Světová premiéra
Ocenění: Zvláštní uznání poroty Česká radost
Jazyk titulků: Bez titulků
Uvedení:
01.11.2015 19:30
30.10.2015 11:00

PAMĚŤ, GODARD, JI.HLAVA!

MFDF Ji.hlava bude letos rezonovat téma paměti

Více