Říkejte mi Marianna

Mów mi Marianna

Call Me Marianna

  • Karolina Bielawska
  • Polsko
  • 2015, 75 min
Kamera: Kacper Czubak
Střih: Daniel Gąsiorowski
Zvuk: Jacek Pająk
Hudba: Antony and The Johnsons, Natalia Fiedorczuk
Producent, koproducent: Zbigniew Domagalski, Barbara Paciorkowska
Barva: Colour
Jazyk: polština
Synopse
V centru snímku stojí atraktivní čtyřicetiletá žena, která se za cenu velké oběti rozhodla splnit si životní sen  – být sama sebou. Znepřátelila si vlastní rodiče a ztratila blízké, když podstoupila dlouho touženou změnu pohlaví. Film se divákům snaží ozřejmit a umožnit pochopit nesnadná rozhodnutí, kterým Marianna musela čelit. Zatímco v první, inscenované linii se žena prostřednictvím autobiografické divadelní performance vyrovnává s vlastní minulostí, v druhé, čistě dokumentární, je naopak konfrontována s nečekanými zvraty a svízelnými situacemi, před které ji osud postavil.

DETAIL:
„Konečně se budu moci podívat do zrcadla, aniž by se mi pohled na mé nahé tělo hnusil. – Existují muži a ženy. Samci a samice. Jiná možnost je neakceptovatelná.“
Biografie

Polská dokumentaristka Karolina Bielawska vystudovala filmovou režii na Fakultě Krzysztofa Kieslowskiho zasvěcené rozhlasové a televizní tvorbě na Silesia univerzitě v Katovicích. Ve Varšavě rovněž absolvovala filmový workshop na tamní Mistrovské škole Andrzeje Wajdy. Režírovala středometrážní projekt Warsaw Available (2009) o sociálních rozdílech v současném Polsku. Říkejte mi Marianna je jejím celovečerním debutem.

Fotogalerie

Film Republic / Ines Skrbic / 270 Mare Street / London / United Kingdom / E8 1HE / ines@filmrepublic.biz
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Mezi moři, První světla
Typ premiéry: Česká premiéra
Projekční formát: Blu-ray
Jazyk titulků: angličtina
Simultánní tlumočení: cz
Uvedení:
28.10.2015 15:00

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více