Pokryt krví Ježíšovou

Covered with the Blood of Jesus

Covered with the Blood of Jesus

Producent, koproducent: Tommaso Cotronei
Barva: Colour
Jazyk: arabština, angličtina
Synopse
Pro Richarda je život nekonečnou cestou odehrávající se v kruhu. Nanosit vodu, jít pro naftu k potrubí, pokusit se ji u cesty prodat, pak do školy, na ubytovně studovat, opět nanosit vodu. Chce-li dosáhnout svého cíle – získat vzdělání a s jeho pomocí se vymanit z bludného cyklu – nesmí se nikdy zastavit. Režisér filmu nám v rozpohybované observaci přibližuje život chudých Afričanů v deltě Nigeru. V blízkosti přírodního bohatství nebetyčné hodnoty strádá rozsáhlá aglomerace obyvatel, kterým masivní těžba ropy, brutálně ničící životní prostředí, přináší jen nuzný přivýdělek.

DETAIL:
„My tu naftu nekrademe, bereme si, co je naše, co je v naší vesnici. Naše zdroje jsou zdrojem bohatství Evropanů a my musíme žít v chudobě. Z bohatství Nigérie těží celý svět, ale my k němu nemáme přístup...“
Biografie

Tommaso Cotronei se narodil v italské Kalábrii. K natáčení filmů se dostal jako asistent režiséra Vittoria de Sety. Ve svých dokumentárních filmech se často věnuje otázkám chudoby a nemožnosti člověka vystoupit ze svého společenského určení. Diváci jihlavského festivalu mohli roku 2012 vidět snímek Vlak s vodou z prostředí beduínských osad, kde voda a nafta jsou základní jednotkou přežití.

Fotogalerie

Tommaso Cotronei / Colle Gentile 36 / Anselmi / Zagarolo / Italy / +335 340 233 / tommasocotronei@alice.it /
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Opus bonum
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Blu-ray
Jazyk titulků: angličtina
Simultánní tlumočení: cz
Uvedení:
29.10.2015 13:30

STAŇTE SE DOC.MANEM

Podpořte ji.hlavský festival a staňte se Doc.Manem!

Více