Kristus žije na Sibiři

Kristus elab Siberis

Christ Lives in Siberia

Scénář: Arbo Tammiksaar, Jaak Kilmi
Kamera: Arbo Tammiksaar, Jaak Kilmi
Střih: Mirjam Jegorov
Zvuk: Markku Tiidumaa, Kaur Kask
Hudba: Andre Pichen
Producent, koproducent: Margus Õunapuu (Film Tower), Kaarle Aho (Making Movies )
Barva: Colour
Jazyk: ruština
Synopse
Po rozpadu Sovětského svazu se sibiřský policista prohlásil vtělením Ježíše Krista a spolu se svými souvěrci založil na Sibiři Sluneční město jako výspu křesťanského života. O více než deset let později se matka čtyř dětí rozhodne opustit svůj život v Petrohradu i manžela a zamíří spolu s potomky na východ. Očekávané finále klasického příběhu deziluze se však nedostaví. Ryze observační dokument naopak ukazuje soužití odtržené religiózní skupiny jako v některých aspektech problematický, ale přesto funkční způsob existence v dnešním komplikovaném světě.

DETAIL:
„Musíme pracovat na lepší budoucnosti, pro naše děti. To je jediná správná cesta. Pak bude všechno v pořádku. Pak nebudou muset zažívat politické nepokoje a takové trampoty, jaké jsme zažili my. Naše děti budou moci žít jinak.”
Biografie

Arbo Tammiksaar je umělec a designér, jehož práce byly vystavovány v New Yorku, Berlíně či Helsinkách. Věnuje se i filmu, pozornost si vysloužil dokument Nazis and Blondes (2008). Jaak Kilmi je oceňovaný estonský režisér reklam, dokumentárních i celovečerních filmů. Jeho snímek Disco a atomová válka (2009) získal cenu Silver Eye, kterou každoročně uděluje trh východoevropských dokumentů East Silver probíhající na MFDF Ji.hlava.

Film Tower / Margus Õunapuu / Gonsiori 27 / Tallinn / Harju maakond / Estonia / 10147 / +372 5651 654 / margus@filmtower.ee
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Mezi moři
Typ premiéry: Mezinárodní premiéra
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Simultánní tlumočení: cz
Uvedení:
30.10.2015 13:30

NÁVŠTĚVNICKÁ AKREDITACE

Akreditujte se na 22. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava!

Více