Cinévardaphoto

Cinévardaphoto

Cinévardaphoto

Kamera: J. Marques, C.s. Olaf (salut Les Cubains) / Jean-yves Escoffier, Pascal Rabaud (ulysse) / Markus Seitz, Claire Duguet, Rick Kearney, John Holosko (ydessa, Les Ours Et Etc...)
Střih: Janine Verneau (salut Les Cubains) / Marie-jo Audiard, Hélene De Luze (ulysse) / Agnes Varda, Jean-baptiste Morin (ydessa, Les Ours Et Etc...)
Zvuk: Jean-paul Mugel (ulysse) / Jens-christian Börner, Rob Fletcher, Jason Milligan (ydessa, Les Ours Et Etc...)
Hudba: Isabelle Olivier, Didier Lockwood (ulysse) / Pierre Barbaud (ydessa, Les Ours Et Etc...)
Barva: Colour and B&W
Synopse

Problém zastaveného obrazu jako vnitřně celistvého a jednotného systému vstupujícího do různých druhů vazeb a vztahů se prolíná celým dílem Agnes Vardové. Kolekce CINÉVARDAPHOTO (rám a zároveň tvar) spojuje trojici krátkých snímků, které od sebe dělí více než čtyřicet let a jež všechny spojuje přítomnost fotografie.

Fotomontáž Buďte pozdraveni, Kubánci (1963) rozpohybovává v rytmu čača více než patnáct set fotografií, které režisérka pořídila při svém pobytu na revolučním ostrově. V Odysseovi (1982) se vrací ke starým fotografiím z Egypta (vročení 1954), snímek je intimním objevováním mytologických, alegorických, historických a osobních významů obrazu. Ydessa... (2004), kanadská sběratelka, zorganizovala v Mnichově výjimečný příspěvek k dějinám dvacátého století. Zdi sálů pokryly stovky fotografií: jedinou podmínkou pro jejich výběr byla přítomnost medvídka někde v obraze.

Fotogalerie

Ciné - Tamaris / France / ciné-tamaris@wanadoo.fr
 
Ročník festivalu: 2004
Sekce: Zvláštní uvedení
Projekční formát: 35 mm

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více