Padá hovno, něco si přej...

Padá hovno, něco si přej...

Make a Wish Upon Falling Shit

Kamera: Ladislav Cmíral
Střih: Tomáš Doruška
Zvuk: Jirí Melcher
Barva: Colour
Synopse

Sugestivní portrét samotářského chlapce, který z města na severu Moravy vytváří magický prostor brutálních webových stránek. Je to stín nové kultury, a tento stín je více než stínem, působí jako spodní proud, žije svým temným životem. Stín je však také tím, kdo jej vrhá.

Patologické věci v rozkmitu mezi černým humorem (www.kompost.cz) a skutečně odpudivými stránkami plnými korpusů mrtvých těl (http://peklo.cjb.net) jsou dílem člověka, jehož myšlení přibližuje průběžně vedený deník (www.den94ek.cz) i mailová korespondence s autorem filmu - úryvky z ní jsou pokračováním anotace. Výsledek jungovského setkání se stínem však zůstává až do vidění filmu zahalen tajemstvím.

Lukáš: Už jsem nad tím trochu přemýšlel, ale zatím mě nenapadlo nic kloudného. Možná by se to celé dalo postavit na kontrastu - toho, jak jsem ve skutečnosti obyčejný, konzervativní a prostý většiny obvyklých lidských neřestí *) a jak zároveň dokážu plodit věci, které zřejmě vybočují ze standardního mravního kodexu. Pokud bych měl použít obzvláště vzletné termíny, pak si připadám asi jako člověk, který v elegantním obleku a bílých rukavičkách prodává lidem opravdu hezky zabalená... hovna.

Chci tím říct, že v podstatě nemám žádný důvod být nespokojený člověk a nemám žádná traumata nebo pocity nenávisti, které bych potřeboval ventilovat. Z reakcí zjišťuju, že lidé mě považují buď za satanistu (ve skutečnosti všechna náboženství považuju ze zásady za dávno mrtvý byznys), agresivní prase (další bulšit, z reálného násilí mám docela děs) nebo psychopata, který se po večerech koupe v hovnech (ne, dokonce ani to nedělám). No a ve skutečnosti jsem docela měkkýš, který náruživě brečí u každého filmu, u kterého to jen trochu jde... I když, cynik jsem taky.

Maličká (nebo i větší) šoková terapie by asi měla být součástí toho dokumentu. Chápeš, je to věc, kvůli které jsem známý a na které stavím. Možná by to lidem pomohlo dostat se rychle do obrazu. To by mohla být součást toho kontrastu - na začátku trochu (nebo víc) poděsit a potom to zvolna začít rozplétat, zlidšťovat a ukázat, že psychopat vlastně dřímá v každém z nás a sovy nejsou tím, čím se zdají být.

*) jsem celoživotní abstinent, neberu drogy, nekouřím, a (nedobrovolně) nešukám.

Fotogalerie

FAMU / Czech Republic / cavina@famu.cz
 
Ročník festivalu: 2003
Sekce: Česká radost
Projekční formát: Beta SP

GODARDOVA PAMĚŤ V JI.HLAVĚ

Autorem znělky 22. Ji.hlavy je slavný režisér Jean-Luc Godard

Více