Case Study: Peter Kerekes, Marek Šulík, Martin Kollár: "Všetko je ináč"

Popis

Dokumentární film není možné připravit dopředu jako hraný film. Vývoj dokumentárního filmu má svá specifika a spolupráce mezi členy často malých týmů má na výsledek zásadní vliv. Case Study o komunikaci režiséra s kameramanem a střihačem při vzniku snímků 66 sezón, Cooking History a Sametoví teroristé proběhne s podtitulem „Všetko je ináč“.

Peter Kerekes je slovenský filmový režisér a producent, který se proslavil svým snímkem Jak se vaří dějiny (2009), který mu vydobyl řadu ocenění na prestižních mezinárodních festivalech. Jeho poslední film Sametoví teroristé vypráví příběh tří mužů, kteří se s různým úspěchem pustili do boje s komunistickým režimem v bývalém Československu.

Slovenský filmař Martin Kollár vystudoval VŠMU v Bratislavě a působí především jako fotograf a kameraman. Podílel se mj. na dokumentech 66 sezón, Sametoví teroristé či festivalově úspěšném snímku Koza. Svá díla vystavoval v Paříži, Číně, Soluni, Krakově a dalších městech.

Marek Šulík je slovenský střihač a režisér dokumentárních filmů. Věnuje se především sociálnímu dokumentu a často spolupracuje jako režisér i jako střihač s neziskovými organizacemi. Vyučuje dokumentární tvorbu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a působí jako lektor filmových workshopů.

Vstup s Industry akreditací a Press akreditací

Fotogalerie

 
Ročník festivalu: 2016
Událost Jiné
Uvedení:
29.10Maják 11:30

PŘIHLAŠOVÁNÍ FILMŮ

Přihlaste svůj film na 22. MFDF Ji.hlava

Více