Case Study: Amra Bakšić Čamo - Práce producenta, nebo mnohočetná porucha osobnosti?

Popis

Povinností producenta je soustředit se v jednu chvíli na řadu různých činností nebo projektů. Znamená to však také, že se z producentů při spolupráci s různými režiséry stávají rozdílné osobnosti? Máme my producenti svůj svébytný hlas, který prosazujeme?

Amra Bakšić Čamo bude hovořit o své práci na různých projektech, s různými režiséry a o tom, jak v procesu producentské práce neztratit vlastní osobitost.

Amra je jednou ze zakladatelek nezávislé sarajevské společnosti SCCA/pro.ba, produkující filmové tituly, videa a televizní formáty. Produkovala a koprodukovala oceněné krátkometrážní snímky a artová videa, dokumenty, TV pořady i celovečerní filmy. V roce 2013 získal snímek Epizoda ze života sběrače železa Danise Tanoviče hlavní cenu poroty a Stříbrného medvěda za nejlepší výkon v hlavní roli na Berlinále 2013. Letos byl nový film stejného režiséra Smrt v Sarajevu uveden rovněž v rámci soutěže na Berlinále, kde získal hlavní cenu poroty a také ocenění FIPRESCI.

Amra působila 15 let jako ředitelka projektu CineLink, regionálního koprodukčního trhu a platformy pro vývoj a financování projektů Filmového festivalu v Sarajevu.

Je členkou sítě ACE a EAVE a Evropské filmové akademie. Přednáší na katedře produkce Akademie múzických umění v Sarajevu.

Vstup s Industry akreditací a Press akreditací

Fotogalerie

 
Ročník festivalu: 2016
Událost Jiné
Uvedení:
28.10Maják 11:30

PAMĚŤ, GODARD, JI.HLAVA!

MFDF Ji.hlava bude letos rezonovat téma paměti

Více