PANELOVÁ DISKUSE: Budoucnost veřejnoprávních televizí ve střední Evropě

Popis

Unikátní diskuze za účasti generálních ředitelů ze zemí V4

Televize a zejména národní veřejnoprávní stanice jsou ve střední Evropě tradičně velmi důležitými a často klíčovými partnery dokumentárních filmařů. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava chce jejich významnou roli při tvorbě autorských dokumentů reflektovat uspořádáním setkání ředitelů veřejnoprávních televizí států Visegrádské skupiny.

Na setkání, které bude uvedeno v rámci programové sekce Visegrad Accelerator, přislíbili účast Petr Dvořák, Generální ředitel České televize, Václav Mika, Generální ředitel Rozhlasu a televize Slovenska, Julius Braun, Generální ředitel Polské televize a László Zsolt Szabó, zástupce Generálního ředitele Maďarské televize. K diskusi byla navržena témata:

Legislativa, proces vývoje zákonů a předpisů a možnost potenciální spolupráce

Dlouhodobé plány vývoje veřejnoprávních služeb a jejich financování

Možnost vzájemné spolupráce a společné projekty

Setkání bude následovat veřejná panelová diskuse, která bude na daná témata navazovat a dále je rozvádět.

Česká televize

Česká televize je veřejnoprávní televizní společnost se širokou nabídkou žánrů, zpravodajských služeb, sportovních přenosů, důležitý producent filmů, dokumentů a kulturních projektů. Programová nabídka zahrnuje dva celoplošné kanály ČT1 a ČT2, Teletext České televize a Teletext Express, webové stránky www.czech-tv.cz, zpravodajský kanál ČT24 (se satelitní a kabelovou distribucí) a sportovní kanál ČT4.

Slovenská televize

Rozhlas a televízia Slovenska je státní poskytovatel veřejnoprávních televizních a rozhlasových služeb na Slovensku. Slovenská televize (STV) je veřejnoprávní televize se dvěma celoplošnými kanály Jednotka (původně STV1) a Dvojka (původně STV2)

Maďarská televize

Magyar Televízió (Maďarská televize) je Maďarský státní poskytovatel veřejnoprávních televizních služeb se třemi kanály M1 (M1 HD), M2 (M2 HD) a M3D. Kanály Magyar Televízió jsou koncipovány na pokrytí co nejširší nabídky žánrů od hraných filmů po dokumenty, hudební a dětské pořady, od zábavných pořadů až po klasická audiovizuální díla.

Polská televize

Telewizja Polska (Polská televize) je státní poskytovatel veřejnoprávních televizních služeb v Polsku. Telewizja Polska vlastní a provozuje sedm kanálů: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Sport, TVP Historia a TVP Polonia (mezinárodní kanál).

Fotogalerie

 
Ročník festivalu: 2012
Událost Visegrad Accelerator
Uvedení:
25.10Festivalové centrum 15:00

NÁVŠTĚVNICKÁ AKREDITACE

Akreditujte se na 22. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava!

Více