Ditchmag dj's

Popis

City Surfer

Pražský kolektiv City Surfer se za šest let od svého vzniku stačilvyprofilovatdo současné podoby vydavatelství a kreativního studia. To dnes kromě jiného zahrnuje hudební tvorbu, grafický design či kurátorské práce. Jádrem skupiny je duo Popper-C, jehožtvorbaby mohlypodle zběžného popisu působit jako další příklad zkoprnělosti české elektronické scény. Archivní house a cheesy motivy se střetávají se současnou produkcí, ironický podtón je však jen jednou složkou. Druhou je obsáhlý rozhled a schopnost osobního vkladu, díky čemužvýsledek nepůsobí prvoplánově či trapně. Rezignace na vymezení se do domnělých zvukových trendůpakpodtrhujeidentitu, talent a otevřenost tvůrců, jejichž DJ set otevře noc v divadelním stanu.

Ondřej Bělíček

Texty Ondřeje Bělíčka v kulturním čtrnáctideníku A2 pravidelně končí jednoduchou notickou "Autor je DJ". Není to tak úplně pravda: Bělíček vyniká jako hudební publicista a člen projektu Lightning Glove, který se nebojí pracovat se syrovým, a posluchačsky nepřívětivým,post-ravevovým zvukem. Šíře jeho záběru je však dosti eklektická, afterparty se tak stočí třeba i kespecifickým mutacímsoudobého hip hopu.

Teapot

Tomáš Ferko aka Teapot debutoval v loňském roce nahrávkou u slovenského vydavatelství Exitab. Již léta nicméně stabilně koncertuje, vystoupil například před Jamiem Woonem v Praze či po Andy Stottovi v Bratislavě.Jako jeden z mála českých a slovenských producentů se pak představil i v rámci oceňované Red Bull Music Academy. Jeho hudební projev je zasazenpřevážně v tepajícím strojovémtechnu, ovšem eklekticky osciluje i v mnoha dalších směrech současné elektronické produkce.

 
Ročník festivalu: 2013
Událost: Hudba
Uvedení:
25.10Divadelní stan u Autobus. nádraží 23:00

PAMĚŤ, GODARD, JI.HLAVA!

MFDF Ji.hlava bude letos rezonovat téma paměti

Více