Adam Zbiejczuk a Jiří Vaněk / Blog

Přednášející:Adam Zbiejczuk, Jiří Vaněk
Popis

 

Blog
 
Co je to blog, kde se vzal a jak se z něj stalo mainstreamové medium? Nebudeme si ale povídat jen o historii - součástí přednášky bude i několik praktických rad, jak psát blog čtivě, zajímavě a zábavně a pokud možno také trochu originálně, aby to člověka alespoň minimálně odlišilo od masy lidí, která dnes na internetu publikuje.
 
Pár připomínek od lidí, kteří se střídavými úspěchy blogují dohromady už skoro 20 let.
 
Adam Zbiejczuk
 
Vystudoval žurnalistiku na FSS MU, bloguje na různých místech od roku 2000, v letech 2007-9 jako první bankovní blogger v ČR (mBank). Pracoval jako social media strategist v Ataxo Group (H1.cz), nyní je na volné noze a o sociálních sítích píše anglicky na svůj web BabelGuide.com. Je postgraduálním studentem na Informační vědě FF UK. Rád propojuje lidi a vysedává v kavárnách.
 
Jiří Vaněk
 
Scenárista, spisovatel a blogger. Od roku 2004 do roku 2009 byl autorem blogu fiksupojka.bloguje.cz. Na základě blogových zápisků z let 2008 a 2009 mu vyšel v roce 2010 román Sebedrás ve vydavatelství Plus. Je spoluautorem blogu 1000vecicomeserou.cz, který byl v roce 2011 oceněn Křišťálovou lupou v kategorii one(wo)manshow, letos na podzim vydá nakladatelství Plot již druhou knihu složenou z fejetonů publikovaných na tomto blogu.

Fotogalerie

 
Ročník festivalu: 2012

PŘIHLAŠOVÁNÍ FILMŮ

Přihlaste svůj film na 22. MFDF Ji.hlava

Více