Ji.hlava Film Fund nabízí podporu ve formě vizuální a zvukové postprodukce pro středometrážní a dlouhometrážní dokumentární a hybridní filmy ve fázi produkce nebo postprodukce vznikající v regionu střední a východní Evropy.

Naším cílem je podpořit výrazné a tvůrčí filmařské talenty, které se v tomto regionu s dlouhou dokumentární tradicí v posledních letech objevily. Rádi bychom filmaře podpořili při realizaci projektů zaměřených na současná témata a dopomohli jim také k úspěchu v zahraničí.

  • Přihlášky na Ji.hlava FIlm Fund pro rok 2018 jsou uzavřeny.
  • Další uzávěrka přihlášek bude 30. dubna 2019.
  • Příjemci podpory Ji.hlava Film Fund pro rok 2018 budou oznámeni do 31. srpna.

Určeno pro tyto projekty: Středo- nebo dlouhometrážní dokumentární a hybridní filmy ve fázi produkce nebo postprodukce s předpokládanou premiérou na podzim 2018. Premiéra dokončeného filmu bude uvedena v rámci 22. ročníku MFDF Ji.hlava 2018.

Určeno pro projekty pocházející z těchto zemi: Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Estonsko, Gruzie, Maďarsko, Kosovo, Lotyšsko, Litva, Makedonie, Moldavsko, Černá Hora, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Ukrajina

Způsob výběru: Zaslané projekty posoudí filmoví profesionálové, které nominuje MFDF Ji.hlava. Důraz je kladen na projekty, které vynikají unikátním autorským stylem a zaměřením na aktuální či společensky důležitá témata.

 

Díky spolupráci se svými partnery nabízí Ji.hlava Film Fund vybraným projektům podporu k dokončení filmu.

Společnost UPP zaměřující se na tvorbu vizuálních efektů a obrazovou postprodukci poskytne služby ušité na míru vítěznému snímku v odhadované hodnotě 11.000 EUR.
Zvukové studio a postprodukční společnost Soundsquare nabídne zvukovou postprodukci a finální mastering v odhadované hodnotě 5 000 EUR.
Dramaturgové MFDF Ji.hlava vybraným projektům poskytnou zpětnou vazbu k jejich rought-cut verzím a na míru šité festivalové strategie. Pomohou také propojit oceněné autory se sales agenty, distributory, VOD platformami, univerzitami či jinými institucemi.
Výzkumné a vzdělávací centrum určené pro české a zahraniční umělce, vědce a myslitele, ve kterém sídlí také knihovna a videotéka. CDF zorganizuje zkušební projekci vybraného snímku a poskytne oceněné režisérce či režisérovi podporu ve fázi výzkumu v rámci přípravy dalšího plánovaného projektu.